Harran Üniversitesi Öğrencileri Raylı Sistem İstiyorHarran Üniversitesi Öğrencileri Raylı Sistem İstiyor :Harran Üniversitesi’nin 2013-2014 Akademik Yılı açılışı töreninde öğrenciler, yurt binası ve raylı sistem taleplerini tekrarladı.
Harran Üniversitesi yeni eğitim öğretim açılış yılı Osmanbey Yerleşkesi’nde Atatürk anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun anıta çelenk koyması ile başladı.
Ardından Osmanbey Yerleşkesi Mavi Salon’da devam eden törende Müzik Öğretmenliği Bölümünden oluşan koro, Şef Gülgün Yücesan yönetiminde mini bir konser sundu.
Burada öğrenciler adına törenin ilk konuşmasını yapan öğrenci Sultan Parmaksız; “Hukuk, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin açılması üniversitemizin dinamik yapısına güç kazandıracaktır. Üniversite-sanayi işbirliği artmalıdır. Üniversitemizin kapasitesi artmakta, ancak özellikle Osmanbey Yerleşkesi’nde yurt büyük bir sorun haline gelmektedir. Özellikle buraya yeni yurt binaları yapılmalıdır. Eyyübiye Yerleşkesi ile Osmanbey arası ulaşım hatları açılmalı. Son olarak Şanlıurfa Osmanbey Kampüsü arasında raylı sisteme geçilmelidir” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.