YHT bağlantılı otobüs seferleri yarın başlıyor

YHT bağlantılı otobüs seferleri yarın başlıyor : Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD), Ankara – Konya – Antalya – Alanya arasında Yüksek Hızlı Tren (YHT) bağlantılı otobüs seferlerinin yarın başlayacağını bildirdi.
TCDD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, TCDD ve Özkaymak Turizm İşletmeciliği AŞ arasında imzalanan sözleşme kapsamında başlayacak olan YHT ve otobüs bağlantılı kombine taşımacılıkla, karayolu ile 9 saat süren Ankara-Antalya arasındaki seyahat süresi 6 saat 50 dakikaya, Ankara-Alanya ise 8 saat 45 dakikadan 6 saat 20 dakikaya düşüyor.
TCDD’nin daha önce Ankara – Eskişehir ve Ankara – Konya YHT seferlerine otobüs ve tren bağlantısı yaparak, Ankara – Bursa, Ankara – Kütahya ve Ankara – Karaman arasındaki seyahat süresini düşürdüğünün anımsatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Ankara – Konya – Antalya – Alanya arasında YHT bağlantılı otobüs seferleri 8 Kasım’da başlıyor. Yarından itibaren Ankara’dan 11.20 ve 18.00 saatlerinde YHT’ye binen yolcular, Konya’dan otobüs aktarmaları ile Alanya’ya ulaşırken, saat 17.00’da YHT ile hareket eden yolcular ise otobüs aktarmasıyla Antalya’ya ulaşabilecek. Alanya’dan 07.00 ve 15.30 saatlerinde ve Antalya’dan 10.30’da otobüse binen yolcular da aynı şekilde Konya’dan YHT bağlantısıyla Ankara’ya kısa sürede ulaşacak.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar