Eskişehir Şehir Geçişi Projesi inşaatı devam ediyorEskişehir Şehir Geçişi Projesi inşaatı devam ediyor :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (Tcdd) Yüksek Hızlı Tren (YHT) Eskişehir Gar Geçişi (Şehir Geçişi) Projesinin inşaatının devam ettiği bildirildi.
TCDD’den yapılan yazılı açıklamada, YHT Eskişehir Şehir Geçişi Projesine basında yer alan “Demiryolu çöktü”, “Faciadan dönüldü”, “Yüksek Hızlı Tren hattı göçtü” başlıklı ve içerikli haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.
YHT Eskişehir Şehir Geçişi Projesinin inşaatının devam ettiği belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bilindiği gibi Eskişehir doğu şehir girişi ile, Eskişehir Garı arasında YHT hattı yer altına alınmaktadır. Projeye başlanmasıyla birlikte geçici servis yolu yapılmış, YHT’lerin Eskişehir Gar’a ulaşımı bu servis yolundan sağlanmıştır. YHT’lerin geçici servis yolundan geçişi düşük hızla (10 km) olmaktadır. İnşaatın seyrine ve durumuna göre zaman zaman yolcuların kısa mesafeli otobüsle aktarılması işlemi geçmişte de yapılmıştır. Dünkü kısa mesafeli otobüs aktarımı da bunlardan biridir. ‘Demiryolu çöktü’, ‘Faciadan dönüldü’, ‘Yüksek Hızlı Tren hattı göçtü’ başlıklı ve içerikli haberlerin bu keyfiyeti bilmemekten kaynaklandığı düşünülmektedir. YHT hattının çökmesi diye bir şey söz konusu değildir.