Gaziantep-bağdat Tren Seferleri Yeniden Başlayacak

Gaziantep-bağdat Tren Seferleri Yeniden Başlayacak :Gaziantep–Bağdat hızlı tren seferlerinin yeniden hayata geçirilmesi için Ulaştırma Bakanlığı’nın bir çalışma yapılıyor.
Gaziantep–Bağdat hızlı tren seferlerinin yeniden hayata geçirilmesi için Ulaştırma Bakanlığı’nın bir çalışma yapılıyor. Musul Valisi Atheel Nuceyfi, bu hattı Suriye’ye uğratmadan Bağdat’a ulaştırabileceklerini söyledi.
Bir takım ticari ilişkiler yapmak için Gaziantep’e gelen Musul Valisi Atheel Nuceyfi ve beraberindeki heyet Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’i ziyaretti etti. Nuceyfi, Gaziantep–Bağdat hızlı tren hattını Habur sınır kapısını kullanarak yeniden hayata geçirebileceklerini vurguladı.
Karşılıklı fikir alış verişi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Güzelbey, belediyenin projelerini ve faaliyetlerini anlattı. Musul ile ulaşım, alt yapı, su ve geri dönüş alanında proje işbirlikleri yapabileceklerini vurgulayan Güzelbey, iki kardeş ülkenin ilişkilerinin gelişmesine önem verdiklerini kaydetti. Bugün burada kardeşlik ilişkilerinin temellerini attıklarını açıklayan Güzelbey, “Bu yakın ilişkilerin her iki ülkede yaşayan insanların yaşam kalitesine katkı sunacağına inanıyorum. Biz birikim ve deneyimlerimizi Musullu kardeşlerimizle paylaşmaya hazırız.


 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar