Mersin Hafif Raylı Sistem projesi kapsamında dolmuşlar kaldıracak iddiası yalan

Mersin Hafif Raylı Sistem projesi kapsamında dolmuşlar kaldıracak iddiası yalan :AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, Hafif Raylı Sistem projesi kapsamında dolmuşları kaldıracağı iddiasını yalanladı. Bu konuda kara propaganda yapıldığını belirten Sever, muhalefet partilerinin suçladı.
Sever, seçim çalışmaları kapsamında Çavuşlu ve Çukurova Mahallelerinde vatandaşlarla sohbet ederek, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Sever’e AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt ile ilçe belediye başkan aday adayları da eşlik etti. Mahalle sakinlerinin sorun ve sıkıntılarını dinleyip taleplerini alan Sever, Çavuşlu Mahallesi güzergahında sefer yapan dolmuş şoförleri ile de Osmaniye Kooperatifi binasında altında bir araya geldi. Burada, şoförlerin “Hafif Raylı Sistem projeniz ile dolmuşçuların işlerine son vereceğiniz söyleniyor bu doğru mu?” sorusuyla karşılaşan Sever, bu iddianın muhalefet partilerinin büyükşehir belediye başkan adayları tarafından dile getirildiğini öne sürerek, asılsız olduğunu söyledi.
‘Dolmuş seferleri iptal edilecek’ diye bir durumun söz konusu olmadığını ve olamayacağını ifade eden Sever, “Birileri Hafif Raylı Sistem projesi ile sizlerin üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. ‘Mustafa Sever metro yapacak, dolmuşlar kapanacak’ diyenler yalan söylüyor. Bizim yapacağımız raylı sistem Serbest Bölge ile Davultepe arasında, trafiğin en yoğun olduğu alanlarda olacak. Mevcut güzergahınızda siz yine sefer yapmaya devam edeceksiniz, ayrıca bağlantıları yine dolmuşlar, otobüsler yapacaklar. Çavuşlu’ya kadar metroyu nasıl yapalım, o kadar para nerede? Böyle bir yalan olur mu? Raylı sistemi trafiğin kaldıramadığı sıkışık alanlara yapacağız. Dolmuşçular asla mağdur olmayacaklar. Belirtilen güzergahlar üzerinde hattı bulunan dolmuşçu arkadaşlarımız isterlerse hattının durağının karşılığında şirkete ortak olabilirler ya da tazminatını alabilecek. Çavuşlu’ya raylı sitem yapılmaz, yolcu kapasitesi kaldırmaz, en az 100 binin üzerinde yolcu kapasitesi olması lazım ki maliyetini kurtarsın“dedi.
Çavuşlu güzergahında sefer yapan dolmuş şoförlerinin trafik sıkışıklığı ve trafik lambalarından dert yanması üzerine battı-çıktıların yapılacağını dile getiren Sever, dolmuşların yolcu indirme bindirme duraklarına cepler yapılacağını da kaydetti.


 


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar