Antalyada tramvay gelirlerinin hazine Müsteşarlığı payı arttıAntalyada tramvay gelirlerinin hazine Müsteşarlığı payı arttı :Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Ek Olağan Genel Meclisinde, tramvay gelirlerinin hazine Müsteşarlığı’na verilen payın yüzde 35’ten yüzde 40’a çıkartılması kararı çıktı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Ek Olağan Genel Meclisi Hüsnü Karakaş Toplantı Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın başkanlığında gerçekleşti.
8. gündem maddesinin tartışıldığı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’na tramvay gelirlerinin hazine müsteşarlığına olan payının artması kararlaştırıldı. 2013 yılında tramvay gelirinin yaklaşık olarak 12 milyon lira olduğu ve bu paranın yüzde 35’inin hazine Müsteşarlığı’na 350 bin liralık kısmı ise, belediyeye aktarıldığı belirtildi. Belediyenin borcundan dolayı ise tramvay gelirlerinin tedbir altında olduğu için belediyeye herhangi bir gelir aktarımı sağlanmadığı ifade edildi. Tramvay borcunun bu sene itibariyle ana borcunun ödemesine başlanacağı ve tramvay gelirlerinin önümüzdeki sene tahmini olarak 5 milyon lira civarında olduğu ancak, ana borcun ödeme planında 10 milyon liralık bir ödeme yapılacağı için toplam 15 milyona yakın bir ödemenin olduğu ifade edildi.
Meclis toplantısının sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi Cihan Bulut’un ‘her yerde asfaltlama çalışmaları hakkında bilgiler verdiğinizi söylüyorsunuz ama bu asfaltlamaları nereye yapıyorsunuz ben görmedim’ diye sorusuna, bu tür konuların meclis toplantısında konuşulmayacağını belirterek, Bulut’u odasında konuşmaya davet etti.