Çin Konsolosundan Sakaryaya Yüksek Hızlı Tren ZiyaretiÇin Konsolosundan Sakaryaya Yüksek Hızlı Tren Ziyareti :Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Konsolosu You Hua ve Hızlı Tren Projesi CRCC Firması Genel Müdürü Zheng Jianbing Sakarya’ya geldi.
Ankara Çin Büyükelçiliği Konsolosu You Hua ve Hızlı Tren Projesi CRCC Firması Genel Müdürü Zheng Jianbing Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret etti.
Vali Büyük ziyaretlerinden dolayı Konsolos Hua ve Genel Müdür Jianbing’e teşekkür ederken, ziyarette Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu da hazır bulundu.
Son günlerde Sakarya ve Kocaeli sınırları içerisinde Yüksek Hızlı Tren Projesinde kabloların kesilmesi sonrası Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın açıklamalarının ardından gerçekleşen ziyarete kolluk kuvvetleri yetkililerinin de katılması ve ziyaret hakkında detaylı bilgi verilmemesi, ziyaretin Yüksek Hızlı Tren Hattında yaşanan sabotajlarla ilgili olabileceğini akıllara getirdi.
Geçtiğimiz günlerde Bakan Elvan özellikle Sakarya ve Kocaeli’de yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren hattı projesinde 28 kilometrelik kabloların kesildiğini, kesilen kabloları yeniden döşeyeceklerini ve güvenlik önlemlerini artırdıklarını açıklamıştı.

Reklamlar