Goodyear teknolojisi ,fil boyutunda lastiklerle engel tanımıyor

Goodyear teknolojisi ,fil boyutunda lastiklerle engel tanımıyor :Goodyear’ın ürün gamında bulunan 63-inçlik iş makinası lastikleri (OTR) tam bir fil büyüklüğünde, 4 metrenin üzerinde yüksekliğe ve 5,400 kg ağırlığına sahip…
Goodyear’a sıklıkla sorulan “Ürettiğiniz en büyük lastik hangisi?” sorusunun cevabı, büyük bir filin uzunluğuna ve yaklaşık aynı ağırlığa sahip 59/80R63 ölçülerindeki RM-4A+ Off The Road lastiği. Topeka, Kansas’da üretilen bu devasa 63 inçlik (jant çapı) lastik, büyük çoğunlukla yüzlerce ton ağırlığında kömür, sert kaya, altın ve bakır madenleri gibi alanlarda gereken madencilik ve hafriyat ekipmanlarını taşımak amacıyla tüm dünyada piyasaya sunuluyor.
4.023 metrelik dış çapa sahip bu lastik, Avrupa’daki yarı römorkların çoğunun yasal uzunluğundan (4 metre) fazla, bir basketbol potasından bir metre daha uzunluktadır.
5.400 kg’lık ağırlığıyla, ileri teknolojiyle donatılmış, 50 km/s hıza kadar 100 ton’luk yük taşıma kapasitesine de sahip.
Goodyear, lastik boyutlarının taşıtlar üzerindeki uyumluluğunu sağlamada yardımcı olmaları için Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) ile birlikte çalışıyor. Bu nedenle sektörde duyulan ihtiyaca yönelik üretilen lastik, taşıyacağı malzemelere, yapıya ve tasarıma uygun teknolojiyle donatılıyor. En son teknoloji ve tam entegrasyonlu lastik imalat ekipmanları kullanılarak üretilen yüksek duyarlığa sahip bu lastiğin tasarımında da bilgisayar simülasyon araçları kullanıldı.
Çelik muhafazasına ve kayış yapısına sahip 63 inç’lik lastik, optimum performans amaçlı üretildi. Özellikleri arasında Goodyear’ın CycleMax lastik sırtı kauçuk bileşeni ve çapraz kanal yapısı ile daha iyi çekiş yanında bu teknoloji sayesinde lastik daha serin çalışmakta ve performans artmaktadır.
63 inçlik lastik şimdi 53/80R63 ve 59/80R63 olmak üzere iki ebatta, üç farklı bileşen çeşidiyle ve iki lastik diş derinliğiyle (E3 ve E4); toplamda 12 farklı çeşit imkanıyla piyasaya sunuluyor. 

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar