Fransa yeni nesil trenler için peronlarını uyarlamak zorundaFransa yeni nesil trenler için peronlarını uyarlamak zorunda :Fransa yeni nesil trenlere uyarlamak için istasyon peronlarında değişikliğe gitmeyi planlamakta.

Fransa yeni nesil trenlere, Alstom Régiolis ve Bombardier Régio 2N trenlerine önemli ölçüde yatırım yaptı, ancak birçok istasyonda gabarilerin yeterli olmadığı ortaya çıktı. Trenler 2016 yılı sonuna doğru hizmete gireceği için, Fransa şimdi bir acil durum programı uygulamaya koymayı planlıyor.

Yeni nesil trenlerden işletmeye toplam 341 adet çıkarılacak (182 Régiolis ve 159 Régio 2N seti). Bu yeni trenler daha önceki nesil trenlere göre daha geniş olduğundan peron yüzlerinde değişikliğe gidilmesi gerekmektedir.

Sorunun nedeni sorumluluğu kabul eden RFF Fransa Demiryolu Ağı) tarafından açıklandı. Trenlerin ihalesinden sorumlu olan SNCF’ye (Fransa Ulusal Demiryolu Şirketi) hatalı bilgi verildiğini belirttiler. Problem ortaya çıktığında ise bunu düzeltmek için çok geçti. Sonuç ise 1300 adet peron yüzünün tadilatı ki maliyetinin yaklaşık 50 milyon € olacağı tahmin edilmekte.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.