Gümüşhane-Tirebolu Karayolu Heyelan Nedeniyle Kapandı

Gümüşhane-Tirebolu Karayolu Heyelan Nedeniyle Kapandı :Gümüşhane-Tirebolu karayolunda meydana gelen heyelan ve kaya düşmesi nedeniyle yol ulaşıma kapandı.
Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde il genelinde etkili olan kuvvetli yağışın ardından gece yarısı Torul ilçesine bağlı Kirazlık köyü sınırlarında ki Kirazlık tüneli çıkışının birinci kilometresinde heyelan ve devasa kaya kütlelerinin yola düşmesi sonucu yol ulaşıma kapandı.
Gümüşhane-Tirebolu karayolunun 39.kilometresinde meydana gelen olayın ardından Karayolları ve Jandarma ekipleri yaptıkları ilk incelemenin ardından gerekli güvenlik tedbirlerini alarak yolu çift taraflı olarak ulaşıma kapattı.
Karayolları ekiplerinin sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgede yapacağı çalışmanın ardından yolun yeniden ulaşıma açılması beklenirken, yolda ki kayaların çok büyük olması nedeniyle çevre il ve ilçelerden iş makinesi takviyesi yapılacağı öğrenildi.
Özellikle tırların kullandığı güzergah olan yolun kapalı olması nedeniyle araçların Zigana Dağını aşarak sahile ulaştığı öğrenildi.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar