Hızlı tren sabotajına gizli kamera ile önüne geçilecekHızlı tren sabotajına gizli kamera ile önüne geçilecek :Hızlı trenin gecikmesine neden olan sabotajların önüne gece görüşü gizli kameralar ile geçilecek.

Ankara-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren hattına yapılan sabotajlara Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı çözüm bulmak için çalışma başlattı. Birkaç hat üzerindeki güvenlik sistemleri üzerinde duran Bakanlık sistemlere bir daha sabotaj yapılmaması için yeni bir çözüm bulmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Sakarya bölgesinde son 2 haftada toplam 200 sinyalizasyon ve haberleşme kablosunun kesildiğini söylemişti. Edinilen bilgiye göre Bakanlık, Emniyet ve Sakarya Valiliği soruna çözüm bulmak üzere harekete geçti. Konuyla ilgili bir dizi tedbir almayı planlayan Bakanlık yeni güvenlik tedbirlerine başvuracak. Bakanlık yetkilisi, kabloların kesildiği bölgelerde her bir kilometreye bir güvenlik görevlisi koymayı planladıklarını diğer yandan hat üzerinde belirli bölgelere gizli olarak yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü ve gece görüşlü kameralar yerleştirilmesi yönünde çalıştıklarını ifade etti.

Öte yandan geleceğe yönelik olarak da çözüm aradıklarına dikkat çeken Yetkili “Kablolar şu an tren hattının yanında ve toprak üstüne yakın. Kablolara herhangi bir sabotajın olmaması için yerin altından geçirmeyi düşünüyoruz” dediler.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.