Zeytinburnunda çöken yol İBB gündemindeZeytinburnunda çöken yol İBB gündeminde :Doğan Haber Ajansının (DHA) “Marmaray çalışmaları yolu bu hale getirdi, Marmaray projesinin yapımı sırasında çatlayan yol büyük paniğe neden oldu” başlıklı haberi üzerine yerinde incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP’li Meclis Üyesi Av. Erhan Aslaner yaşanabilecek olası tehlikelere karşı Başkan Kadir Topbaş ve öteki yetkilileri göreve davet etti.

Yerinde incelemelerde bulunan CHP’li Aslaner, “İstanbul Zeytinburnu İlçesi Zübeyde Hanım Caddesi 100-102 ve 104 nolu binaların önünde Marmaray çalışması dolayısı ile aşağı yukarı 70 metre uzunluğunda ve 6-8 cm genişliğinde asfalt yolda oluşan yarılma asfalt yaması ile kapatılmış. Çevrede ki esnaflar ve vatandaşlarla gerçekleştirdiğim sohbette şimdilik binalarda bir sıkıntının olmadığını ama bir tedirginliğin olduğunu gözlemledim. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi asfalt yolda oluşan yarılma asfalt yaması ile kapatılmış, görevliler yolda sondaj çalışması yapıyor. Çevrede oturan vatandaşlar ve esnaflar çökmenin Marmaray çalışması sırasında istinat duvarının iş makineleriyle yıkılmasının ardından gerçekleşmiş olabileceğini ileri sürüyorlar. Yetkililer, yoldan numuneler alındığını yapılan testlerin ardından çökmenin nedeninin ortaya çıkacağını beyan etmişler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Müdürlüğü ve Oranım Müdürlüğü çöken yolda tutanak tuttuğu belirtiliyor. Yine görüldüğü gibi iki şeritli olan yol çökme nedeniyle tek şeritten trafik akışı sağlanmış”

BÖYLEYDİ

BÖYLE MAKYAJLADILAR

İBB olası tehlikelere ve olumsuzluklara karşı şimdiden önlem alsın ve gerekli incelemeleri yapsın
Konuyu İBB Meclis toplantısında yazılı soru önergesi olarak gündeme getireceklerini sözlerine ekleyen Küçükçekmece Belediyesi ve İBB Meclisi CHP’li Meclis Üyesi Av. Erhan Aslaner sözlerine şöyle devam etti, “Yazılı ve sözlü önergelerimiz sadece İBB Meclis toplantısı olunca Meclis Başkanlığına sunuluyor. Bilindiği gibi İBB Meclisi her ayın ikinci Pazartesi günü toplanıyor. Dolayısı ile Haziran ayının ikinci Pazartesisi olan 09. 06. 2014 günü CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam ve Özgür Aydın arkadaşlarım ile beraber hazırlayacağımız yazılı soru önergemizi Meclis Başkanlığına sunacağız. Tabi şimdiden İBB Başkanı Sayın Topbaş ve öteki yetkilileri göreve davet ediyoruz, olası tehlikelere ve olumsuzluklara karşı şimdiden önlem alınmasını ve gerekli incelemelerin yapılmasını, yolun neden çöktüğünü, çalışma yapılan güzergâhlarda başka çökmelerin meydana gelip gelmeyeceğini, yerleşim yerlerinde binalara, konutlara, işyerlerine ve vatandaşlarımıza zarar verip vermeyeceğini, gerekli tedbirlerin alınıp alınmayacağını ve olaylara neden olan ihmalkârlıkların neler olduğunu sorgulayacağız” dedi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.