Bakan Elvan Partisinin 36. İl Danışma Meclisine KatıldıBakan Elvan Partisinin 36. İl Danışma Meclisine Katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi var. 2015 Haziran’da genel seçimler var. Sürekli olarak çalışmaya pedal çevirmeye birlikte devam edeceğiz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti 36. İl Danışma Meclesi toplantısına katılarak parti mensuplarıyla bir araya geldi. Yapılması planlanan projeler hakkında konuşan Bakan Elvan, Yüksek Hızlı Trenin hayata geçtiğini belirterek, “Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir hatlarında şu anda herhangi bir sorunumuz yok. Yolcularımız yorulmadan kullanıyor. İnşallah sizleri İstanbulla da buluşturacağız. Yakın bir zamanda bazı aksaklıklarımız oldu. Hırsızlık ve sabotaj girişimleri oldu ama süratle tamamlıyoruz. İnşallah en kısa sürede sizleri İstanbulla buluşturacağız hem de 3,5 saatte. Konyadan çıkan bir kardeşimiz 3,5 saatte İstanbulda olacak. Yine bizim için başka önemli bir proje, Ankaradaki kardeşlerimizi daha kuzeydeki doğudaki kardeşlerimize, Akdenize ulaştıracak olan bir proje. Konyadan Karamana, Karamandan Mersin ve Adanaya ulaşan hızlı tren hatlı projemiz. Biliyorsunuz Şubat ayında Konya ile karaman arasındaki hızlı tren yapım çalışmalarına başladık. Çalışmalar hızla devam ediyor. Karaman Ulukışla arasını da Haziran ayında iade edeceğiz. Tüm hazırlıklar tamamlandı. Proje çalışmalarımız bitti. Karaman Ulukışla arasının da Haziran ayında ihalesini yapıp, orada da çalışmalara başlayacağız ve Ankaradan çıkan bir kardeşimiz artık Konyaya, Konyadan Mersine ulaşma imkanına kavuşacak. 26 Haziranda lojistik merkezin ihalesini yapıyoruz. Lojistik merkez ile ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Kamulaştırma verileri yatırıldı. Şu anda arazi kullanılabilir durumda. Tapu alma çalışmaları devam ediyor. İmar bina planları onaylandı. Üs yapı projeleri hazırlandı ve 26 Haziranda ihaleye çıkıp yatırımımıza başlıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yüksek Hızlı Tren Garı yine Konyada çok konuşulan ve ne zaman bitecek diye sorulan proje. Konya Büyükşehir Belediyesinin hafif raylı sistem projesiyle entegre olacak şekilde uygulama projeleri hazırlandı. 24 Haziranda da bunu ihalesine çıkıyoruz” dedi.

Çalışmaya devam edeceklerine vurgu yapan Bakan Elvan, “Bizler bu dava için gecesini gündüzünü veren hep birlikte sürekli gece gündüz demeden konuşuyoruz konuşmaya da devam edeceğiz. Nasıl bir insan bisiklete biner ve sürekli pedal çeviriyorsa, biz de sürekli pedal çevireceğiz. 10 Ağustosta Cumhurbaşkanlığı seçimi var. 2015 Haziranda genel seçimler var. Sürekli olarak çalışmaya pedal çevirmeye birlikte devam edeceğiz. Bu ülke için, bu ülkenin büyümesi kalkınması için, gelecek nesiller için, çocuklarımız için, torunlarımız için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.