Başkan Yılmazer: hemzemin geçide yatarım yine de kapattırmamBaşkan Yılmazer: hemzemin geçide yatarım yine de kapattırmam .Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları nedeniyle Kırkpınar hemzemin geçidinin kapatılmak istenmesine karşı çıktı.

AK parti Sapanca İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, çalışmaları devam eden Ankara- İstanbul arası YHT inşaatının Kırkpınar hemzemin geçidinin, köprü yapımının bitimine kadar kapatılmaması için, “Başkan olarak gerekirse geçidin üzerine yatarım ama yine de kapattırmam” dedi.

Göl kenarında bulunan esnafın mağdur edilmemesi için hemzemin geçidinin açık olması gerektiğini belirten Dr. Yılmazer, aynı isteğini Sapanca Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında da dile getirdi. Başkan Yılmazer, Kırkpınar’da yapılan köprü inşaatının bitimine kadar mevcut hemzemin geçidin kapatılmasını isteyen DDY yetkililerine itiraz ettiğini söyledi.

Başkan Yılmazer, “Kırkpınar’da devam eden üst geçit çalışmasının bitirilmesinin ardından, hemzemin geçit kapatılacak. Ancak Kırkpınar’da çalışma yapılan alanın toprak zemininde çok kaymalar oluyor. Bu nedenle çalışmalar biraz uzun sürdü. Zemin beklenenden daha kötü” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.