Başkentte Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

Başkentte Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi :Ankarada belirlenen yeni tarifeye göre EGO otobüsleri, Ankaray ve Metrolarda tam biniş 2 TL, indirimli biniş 1,50 TL oldu.
Dün İstanbulda toplum ulaşım ücretlerine zam gelmesinin ardından bugün Ankarada, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (Ukome) Genel Kurulunda belirlenen tarifeye göre EGO otobüsleri, Ankaray ve Metrolarda tam biniş 2 TL, indirimli biniş 1,50 TL, transfer ücreti de 0,67 kuruş oldu.
33 AYDIR FİYATLAR DEĞİŞMEMİŞTİ
Ankara Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, toplu taşım ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunda, 33 aydır hiçbir değişiklik yapılmayan Başkent toplu taşımında yeni tarifeler belirlendi.
TAM BİNİŞ 2 TL OLDU
15 Haziran Pazar gününden itibaren uygulanacak olan yeni tarifeye göre EGO otobüsleri, Metro ve Ankarayda 1,75 TL olan tam biniş 2 TLye, 1,30 olan indirimli (öğrenci, öğretmen vs.) biniş ise 1,50 TLye çıkarıldı. Bu ulaşım araçlarındaki transfer (aktarım) ücretlerinin de 0,59 Kuruştan, 0,67 Kuruşa çıkartılmasına karar verildi.
MİNİBÜS TARİFELERİ DE DEĞİŞTİ
UKOME tarafından belirlenen yeni tarifelere göre özel halk otobüslerinde de tam biniş ücreti 2,10 TLden, 2,40 TLye çıkartılırken, indirimli biniş ücretinin de 1,30 TLden 1,50 TLye çıkartılması kararlaştırıldı. Kısa mesafe minibüs seferleri 2,10 TLden 2,40 TLye, uzun mesafe minibüs seferleri de 2,40 TLden 2,75 TLye çıkartıldı.
YENİ TARİFE PAZAR GÜNÜ BAŞLAYACAK
Yeni tarifelerin 15 Haziran Pazar gününden itibaren uygulanmaya başlayacağını bildiren yetkililer, akaryakıt, elektrik, doğalgaz ve yedek parçada çeşitli oranlarda zam yapılmasına karşın 33 aydır Başkent toplu taşımında herhangi bir artış yapılmadığına dikkat çektiler. Türkiyenin en ucuz toplu taşım hizmetinin Ankarada verildiğinin de altını çizen yetkililer, yaklaşık 3 yıldır herhangi bir değişiklik yapılmayan toplu taşım ücretlerinde, yeni düzenleme yapmak zorunda kaldıklarının altını çizdiler.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar