Türkmenistan entegre demiryolu haberleşme projesi ihalesini sonuçlandırdıTürkmenistan entegre demiryolu haberleşme projesi ihalesini sonuçlandırdı :Huawei Türkmenistan’ın Buzhun-Serehtyaka ve Bereket-Cilmammet entegre demiryolu projesi ile ilgili GSM-R sisteminin temini ile ilgili sözleşmede ihale kararını açıkladı.

Sırasıyla 133 km ve 23 km uzunluğunda olan olan hatlar kuzey güney güzergahında olup inşaatı devam etmektedir. Tamamlandığında bu hatlar Kazakistan’da Uzen kentini Türkmenistan’da Bereket ve Etrek kentleri ile ve İran’da da Gorgan kenti ile birbirine bağlayacaktır.

Şirket DBS3800 dağıtılmış baz istasyonları ve kuleye monte uzak telsiz ünitesi dahil GSM-R ekipmanı temin edecek. Sistem yerel mevzuat gereği ekipman odalarının kulelere yakın olamayacağı şartlarına uygun olacak şekilde ve telsiz ağı kapsamında anten besleme kaybı etkisini de minimize edecek şekilde tasarlanacaktır.

Huawei daha önce 289 km uzunluğunda koridorda Chilmammet – Gyzylgaya – Buzhun kesimi ve doğu batı ekseninde de Turkmenbashi – Ashgabat hattı için de GSM-R sistemi tedarik etmiştir.

Türkmenistan’da toplam demiryolu ağı uzunluğu 3600 km’dir ancak haberleşme sistemi çağdaş değildir ve yenilenmesi gerekmektedir.

Proje tamamlandığında ray üzerindeki hız 60 km/saat’tn 120 km/saate çıkacaktır.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.