Hızlı Tren Sabotajcıları Teşhir EdilmeliHızlı Tren Sabotajcıları Teşhir Edilmeli :Ankara İstanbul arası hızlı tren 2001 de hizmete girecekti. İhaleye giren firmalarda birinin Ankara İdare Mahkemesine açtığı dava 5 sene sonra bitti. Böyle olunca Ankara Eskişehir arası devreye girdi.

Eskişehir İstanbul arası yol yapımı gecikti. Bunu geniş şekilde video ile TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman kendi web sayfalarında anlatmalı.

Bazı sol görüşü bürokrat ve hakimler Ak Parti zamanında iyi işler yapılmasın diye, adeta dolaylı tavır alıp, engelleme yapıyorlar. Sanki hızlı trene sosyal demokratlar, koministler binmeyecekler. Proje Ak Parti malı değil. Devlet projesi. Vergilerimizle yapılan ulaşım yatırımı.

29 Mayıs 2014 de Eskişehir İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren ( YHT) Başbakan tarafından törenle açılacaktı. Alçaklar hızlı treni sabote ettiler. Sinyalizasyon kablolarını kestiler. Çaldılar.

80 Milyon Türke ihanet ettiler. Türk turizmini, turizm gelirini sabote ettiler.

Kabloları Kesenin elleri kırılsın..

Sapanca, Kırkpınar, Batak mevkilerinde kabloları kesenler yüzünden 1 ay daha gecikti hızlı trenimiz. Ama geliyor İnşallah.

4 KİŞİ YAKALANDI. ADLARI NEDEN GİZLENDİ.

Devlet gerektiğinde militarist davranmalı! Bu 4 alçak yakalandı. 24 değişik suçtan sabıka kaydı olan. 25 yaşındaki Hasan G. 46 yaşında Çetin T.. 15 yaşında S.C, ve bakır telleri alan hurdacı Yahya B. gözaltına alındı. ( Haber basınd böyle çıktı) Soyadları yok!

Tren kablosu çalma özgürlüğü var! Hırsızların soyadını haberde yazma hürriyeti yok!

TBMM de miletvekilleri bu isimleri tespit edip. Basın toplantısında resimleriyle teşhir etmeli.

Milletvekili olsaydım. Aynen öğle yapardım..

Haber Hürriyet ve Sabah da böyle çıktı. Soyadları gizlenerek. Oysa bu hainlerin adı soyadı, doğum yeri, tarihi, baba, ana adı, nüfusa kayıtlı yeri. Oturduğu Mahalle. Kapı nosu resimlerle yayınlamalı. TV lerde canlı yayın yapılarak bunlar deşifre edilmeliydi.

Ki, bir daha vergilerimizle alınan mallara, yatırımlara ihanet edemesin. Çalmaya kalkmasın.

Çalan yanar. Çalan teşhir edilir. Çalan rezil edilir anlayışı hakim kılınmalı..

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile görüşüp bu şahısların tüm bilgilerini alınca, burda resimleriyle yayınlayacağım. Anadolu Ajansı, TRT de aynı şekilde yapmalı. Bu şahısları teşhir edici haberleri dünyaya servis etmeli. Devlet- Millet malına el uzatma cezasız kalmamalı.

Turizm mevsimi başladı.

YHT çalışsaydı. İstanbul’a gelen binlerce yerli, yabancı turist trenle seyahat edip, mutlu olacaktı. Devletine güven duyacak. Vergilerinin hayırlı işlere kullanıldığını görecekti.

Gelecek güzel günlere gebeydi kürtaj ettiler…

Devlette o hırsızları hadım etmeli..

İnsanoğlunun en büyük tutkularından biri seyahat etmek. Ne zaman ki buharlı lokomotif icat edildi, taşımacılık ve yolculuğun anlamı da değişti. İlk kez 1804 yılında imal edilen buharlı lokomotif, giderek gelişerek 1830‘lu yıllardan sonra günümüzde de bilinen biçimini aldı.

İlk yolcu taşıyan buharlı lokomotif 39 km yolu saatte 20 km hızla almıştı. Belki çok konforlu değildi ama at sırtında gitmekten daha rahat olduğu açıktı.

HIZLI TREN TARIHÇESİ

20. yüzyılda motorlu araçların ortaya çıkmasına kadar ulaşım çoğunlukla demiryolları üzerinden sağlandı. Avrupa ve Amerika’daki demiryolu şirketleri 1933’lerde hızları saatte 160 km’ye ulaşan trenlerle hizmet vermeye başlamışlardı. Bu servisler dönemin uçaklarıyla rekabet edebilecek kapasiteye sahipti. Ancak İkinci Dünya Savaşı bu servislerin devam etmesini engelledi. Savaş, bu hızın önüne geçici bir engel koysa da, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından teknolojide fark yaratmaya başlayan Japonlar bir rekora imza attı. Saatte 145 km hızla giden Ro-mancecar 3000 SSE, Tokyo’da dar hat aralığına sahip trenler arasında en yüksek hıza ulaşmış oldu. Bu başarı Japon tasarımcılara standart hat aralığına sahip trenlerle daha da yüksek hızlara ulaşabilecekleri güvenini sağladı.

SAATTE 200 KM

Dünyanın ilk hızlı treni ise yapımına 1959’da başlanan ve 1964’te tamamlanan Japonya’nın Tokaido Shinkansen’iydi. Bu tren Tokyo-Osaka arasındaki denemelerde saatte 200 km hıza çıkmayı başardı. Avrupa’daki ilk hızlı tren hattı ise 1981 yılında Paris ve Lyon arasına uygulandı. Bu hat üzerinde de saatte 300 km hıza ulaşıldı.

Artık demiryolu seyahatleri başka bir anlam kazanıyordu. Zamana karşı yarış, biraz gecikmeli de olsa, uçakların ardından rayların üzerinde de başlıyordu.

MALATYA HİLTON AÇILDI

Amerika da yüzlerce Malatya’lı hemşehrimin haberi olsun. Doğu Anadolu illerimiz her geçen gün gelişip büyüyor. Yerli yabancı firmalar yatırıma devam ediyor. İşsizlik azalıyor.

Üst sınıf otel markası DoubleTree by Hilton’un Türkiye’deki en yeni oteli, Malatya’da açıldı. 18 katlı otel, şehir silüetine hakim 202 odaya sahip. DoubleTree by Hilton Global Başkanı John Greenleaf, “Türkiye bizim için çok heyecan verici ve önemli bir pazar. Malatya’yı portföyümüze eklemiş olmaktan dolayı heyecanlıyız. Dünyadaki 370 otelimizde olduğu gibi konuklarımıza servis sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yatırıma, üretmeye, gelişmeye devam.

Resimde TCDD GM. Süleyman Karaman Dursun Boran ile hızlı tren konuşurken.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.