İzmit tramvay projesi trafik sorununu çözecekİzmit tramvay projesi trafik sorununu çözecek :Kocaeli Büyükeşhir Beleidye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İzmit şehir merkezinde toplu taşımaya rahatlık getirmek için en uygun, en iyi alternatifin tramvay projesi olduğunu, bu konudaki çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Karaosmanoğlu, kentteki en önemli sorunların trafik ve ulaşım sorunu olduğunu kabul ediyor, “Bazen ben de İzmit trafiğinde sıkışıyorum. Bu beş yıllık dönemde bütün önceliğimiz ulaşım ve trafik sorunlarını olabildiğince rahatlatmak olacak” dedi.
4-5 TANE YENI KÖPRÜLER

Başkan Karaosmanoğlu şöyle konuştu: “Halen ilimizde iki büyük AVM kompleksi inşa ediliyor. Biz bunlara imar izni verirken yeni kavşakları da şart koştuk. D-100 üzerinde Kavanlar firması 15-20 milyon TL’ye malolacak bir köprülü kavşak yapacak. Eski Gölcük yolu kenarında başlayan yeni AVM kompleksinin sahibi olan Esas Holding’le de protokol yapıldı. Bu bölgede de bir köprülü kavşak, Esas Holding tarafından yaptırılacak. Bizim hedefimiz de kritik kavşaklarda en az 4-5 tane yeni köprüler yapmak. Ne kadar kavşak yapsak yetmiyor. Ama yeni yapılacak projelerle kentin en sıkıntılı bölgelerinde sorunlar hafifleyecek.”
YENI OTOBÜSLER ALINACAK

Başkan Karaosmanoğlu, Eski İstanbul Yolu’nun bu dönemde mutlaka kullanılır hale getirileceğini de söyledi, “Bu yol duble olabilir. Veya mevcut Kandıra yolu gibi, yüksek kaliteli gidiş-gelişli yol yapılabilir. Karamürsel’den İznik’e alternatif yol yapacağız. Bu büyük işler için Karayolları’nın da bize yardımcı olması lazım. Geçmiş dönemde Bakanımız Nihat Ergün’ün desteğini görmüştük. Bu dönem de Bakanımız Fikri Işık’ın bu konuları yakından takip edeceğine eminim” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in yeni otobüsler almakta kararlı olduğunu da tekrarladı, “Yaz sezonunda ilimizin plaj bölgelerine ailelerin rahat ulaşımı için gereken önlemleri alacağız” dedi.
EN UYGUNU TRAMVAY

Karaosmanoğlu, İzmit şehir merkezinde toplu taşımaya rahatlık getirmek için en uygun, en iyi alternatifin tramvay projesi olduğunu, bu konudaki çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Karaosmanoğlu, Hızlı Trenin ardından, Adapazarı-İstanbul hattında çok lüks banliyö trenin de mutlaka başlayacağını, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini anlattı, “Tren başlayınca çok rahatlık olacak. Ben de Ankara’ya, İstanbul’a giderken tren seyahatini tercih edeceğim” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.