Kayseri’de Kadınlara Özel Pembe Tramvay TalebiKayseri’de Kadınlara Özel Pembe Tramvay Talebi :Kayseri’de Saadet Partisi, tramvaylarda kadınlara özel pembe vagon tahsis edilmesi için imza kampanyası başlattı.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, Cumhuriyet Meydanı’nda tarihi Kayseri Kalesi yanında açtıkları stantta, “pembe vagon”lara vatandaşlardan gelen aşırı istek dolayısıyla imza kampanyası düzenlemeyi uygun gördüklerini belirtti.

Parti olarak, vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında çalıştıklarını belirten Arıkan, “Özellikle sabah ve akşam saatlerinde tramvay duraklarına gittiğimizde, hanımefendi kardeşlerimizin, hamilelerin, yaşlı teyzelerimizin, ablalarımızın çok büyük sıkıntılar çektiklerine şahit olduk. Sefer azlığı ve yoğunluk nedeniyle tramvaylarda insanlar adeta üst üste gidiyor” diye konuştu.

“Vatandaşların “pembe vagon” isteğine kayıtsız kalamadıklarını vurgulayan Arıkan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Tramvaylara bayanlara özel bir adet pembe vagon eklenmesi noktasında bir çalışma başlattık. Yetkili kurumlara ulaştırılmak üzere 21 Haziran’a kadar bu stantta imza toplanacak. Bu olayın takipçisi olacağız. Gücümüz yettiği kadar, pembe vagonlar mevcut tramvayların arkasına takılana kadar gayret göstereceğiz. İmza kampanyasına bütün vatandaşların destek vermesini istiyoruz. İnşallah bu çalışma hayırlı olur.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.