TCDD 4 yılda 200 milyon yolcuya ulaştıTCDD 4 yılda 200 milyon yolcuya ulaştı :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortak projesi olan İZBAN, 4 yıllık süreçte 200 milyon yolcuya ulaştı.

Aliağa-Menderes arısında 80 kilometrelik hatta hizmet veren ve ilk yolcusunu 30 Ağustos 2010 tarihinde taşıyan İZBAN, 200 milyonuncu yolcusu, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Elif Özçiçek (21) oldu. Özçiçek, turnikeye geldiğinde kentkartında para olmadığı için geçemeyerek geri döndü. Gişeden kartına para yükleyerek tekrar turnikelere gelen Özçiçek, kartını okutunca sirenler çaldı. Büyük şaşkınlık yaşayan Elif Özçiçek’e 200 milyonuncu yolcu olduğu söylendi.

Tekirdağlı olduğunu belirten Elif Özçiçek, “Öğrenciyim. Büyük şaşkınlık yaşadım. İzmir gibi bir yerde sürekli İZBAN’ı, Metro’yu kullanıyorum. 1 yıllık ücretsiz geçiş kazandığım için mutluyum” dedi.

İZBAN Genel Müdür Sabahattin Eriş ise Özkan’a başarılar dileyerek, 200 milyonuncu yolcuya ulaşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

İZBAN Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev de hizmete başladıkları 30 ağustos 2010 tarihinden bu yana bir anlamda Türkiye nüfusunu ciddi anlamda aşan bir yolcu sayısına ulaştıklarını belirtti. İZBAN’ın alacağı yeni setlerle hem yolcu sayısını hem de hinterlandını büyüttüğünü kaydeden Alev, Aliağa-Menderes arasındaki seferlerinin kısa bir süre sonra Torbalı’ya kadar uzayacağını ifade etti. Alev, “Çok kısa zamanda 500 milyonuncu yolcuya ulaşacağız. 200 milyonuncu yolcumuz Elif Özçiçek oldu. Kentkartında para yoktu gidip gişeden doldurduktan sonra ikinci kez turnikelere geldi. Kendisini tebrik ediyorum. Bizden 1 yıl ücretsiz seyehat kazandı” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.