İnkum Teleferik Projesi Hayata Geçiyor

İnkum Teleferik Projesi Hayata Geçiyor :Bartın’ın en güzel sahillerinden biri olan İnkumu’nda turizm sezonunu 12 aya çıkarması hedeflenen teleferik ve seyir terası projesi hayata geçiyor.


İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Yılmaz Hızoğlu ile birlikte İnkum’u için son derece önemli olduğuna inandığımız teleferik ve Seyir Terası Projesinin yer tespiti ile ilgili yerinde incelemelerde bulunduk. Yapımı tamamlandığında İnkum’una sınıf atlatacağına inandığımız bu önemli proje ile masmavi deniziyle kumsalın ormanla buluştuğu bu güzel beldemize gelen misafirlerimizin İnkum’unun o eşsiz manzarasını görmelerini sağlayacağız.

Bu nedenle en hâkim tepeye kurulmasını planladığımız bu proje sayesinde İnkum’unda 12 aya çıkacak olan turizmin Bartın’a önemli ölçüde artı değer katacak olması da son derece önemlidir. Yapımını planladığımız bu çalışmalarda Sayın Valimiz Seyfettin Azizoğlu ile Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’un destekleri ile Kültür Bakanlığından almayı planladığımız finans katkısı ile büyük ölçüde önem verdiğimiz bu projeyi yapmayı hedefliyoruz.Bu yönde yapılacak çalışmalara katkı verecek herkese şahsım ve meclis üyelerimiz adına şimdiden teşekkür ediyorum. Yine bu projeyi yürütecek olan İl Özel İdaremizin Plan Proje Müdürlüğü çalışanlarına da yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.sohbet