Antalyada ulaşıma kadın eliAntalyada ulaşıma kadın eli :Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, A Takımı’nda başlattığı revizyon ulaşıma sıçradı. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Vecihi Öz’ün yerine, aynı dairede Raylı Sistem Koordinatörü olarak çalışan Hülya Atalay atandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilk 3 ayını tamamlamasının ardından eski başkan Mustafa Akaydın’dan devraldığı kadroların yerine ilk atadığı ekipte revizyona devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler’den başlayan değişim, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı’yla devam etti. Türel, Daire Başkanı Vecihi Öz’ün yerine Raylı Sistem Koordinatörü Hülya Atalay’ı atadı.

BÜYÜK DÖNÜŞÜMÜN BAŞINDA

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu olan Atalay, Başkan Türel’in 2004- 2009 yılları arasındaki ilk başkanlık dönemi ve onu takip eden Akaydın döneminde raylı sistem koordinatörü olarak çalıştı. Hülya Atalay, Antalya’da toplu ulaşımdan trafik altyapısına beklenen büyük dönüşümün başındaki isim olacak.

HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ

Atalay’ın masasında bekleyen 2016 yılında Antalya’da düzenlenecek uluslararası botanik fuarı EXPO 2016 kapsamında hafif raylı sistemin Meydan’dan havalimanı ve Aksu’da EXPO alanı kadar uzatılmasına ilişkin proje, dönüşüm sürecinin en ağır dosyasını oluşturuyor. Proje cumartesi günü Antalya’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da bir dosya halinde sunuldu.

3 YENİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Atalay’dan bununla birlikte sorumlu olduğu daire başkanlığının idari yapısında da değişiklik gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu değişimde Antalya’da Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, 3 yeni daire başkanlığı olarak yapılandırılacak. Hafif raylı sistem hattının genişletilmesiyle Büyükşehir Belediyesi’nde Raylı Sistem Daire Başkanlığı, trafik altyapısını iyileştirme çalışmaları için Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ve ana odağında toplu ulaşımın bulunacağı Ulaşım Daire Başkanlığı’nın bu dönüşüm sürecinde kurulması bekleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.