Başaranhıncal, Çoruma demiryolu için destek istediBaşaranhıncal, Çoruma demiryolu için destek istedi :Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, demiryolu olmadan sanayi olmayacağını söyledi.

10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları kapsamında Çorum’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. İlin ekonomik yapısı hakkında Akkaya’ya bilgiler veren Başaranhıncal, demiryolu konusunda destek istedi.

Çorum’un en büyük sorunu demiryolu olduğuna dikkat çeken Başaranhıncal, bunun artık Çorum için siyaset üstü bir konu olduğuna işaret etti.

Akkaya’dan demiryolu konusunda destek beklediklerini dile getiren Başaranhıncal, “Demiryolu mecliste, sohbet ortamında veya lobilerinizde gündeme geldiği zaman bu konuda bize destek verin. Çorum’un kabuğunu kırması, 2023 veya 2030’lu yıllarda bir yerlerde olabilmesi için demiryolu şart. Demiryolu olmadan sanayinin olması mümkün değil. Projenin diğer ayağı da Samsun’la ilgili. Başkentin limana bağlanması çok önemli. Bir çok ticaret odası toplantılarında diğer illerde talep ediyor.Ekonomik anlamda, nüfus anlamında yeterli olmayan illerinde talebinin bulunduğunu gördüm. Çorum ve Samsun’un talebi ciddi anlamda ekonomik bir taleptir.Dünya pazarında firmalarımız rekabet edecekse olmazsa olmazımızdır. Bu bir popülist söylem, yaklaşım değil. Bunu diğer taleplerden ayrı tutmalıyız. Gündeme getirirseniz memnun oluruz” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ve Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere’nin hazır bulunduğu ziyaret sonunda Başarahıncal, Akkaya’ya paleket takdim etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.