Demiryolunda yan sanayiden üretime geçiş yapıyoruzDemiryolunda yan sanayiden üretime geçiş yapıyoruz :Önceki akşam bir kez daha toplanan küme yönetimi gelinen son noktayı da masaya yatırdı. Küme yönetimi test merkezinin hayata geçmesiyle Eskişehir’i hem raylı sistem teknolojisinin hem de yönetiminin merkezi yapmayı planlıyor. Raylı Sistemler kümelenmesi şehrin raylı sistemler endüstri bölgesi olması için toplantılarını sıklaştırdı. Kümelenme Eskişehir’in hızlı tren teknolojileri ve üretimini de yapmayı hedefliyor. Raylı Sistemler Endüstri Bölgesi’ni kurmak için harekete geçen Rasyı Sistemler Kümelenmesi hedefine artık teknoloji ile birlikte her türlü demiryolu araç ve gereksinimlerinin üretimini aldı.

DEMİRYOLUNDA YAN SANAYİDEN ÜRETİME GEÇİŞ YAPIYORUZ!
Eskişehir ağır demiryolu sanayisinin ardından başlattığı kümelenme birlikteliği ve diğer çalışmalarla birlikte Eskişehir’i demiryolu ürünlerinin üretim merkezi haline getirmeye kararlı. ÇaJışmalan geçtiğimiz yıl başlatılan Raylı Sistemler Kümelenmesinde (RSK) çalışmalar da her geçen gün yoğunlaşıyor. Tülomsaş ile birlikte içerisinde her iki üniversiteden temsilciler ile sektörde faaliyet gösteren sanayicilerin yer aldığı kümelenmeye Eskişehir Sanayi Odası da destek veriyor.

YAN SANAYİDEN ÜRETEN SANAYİYE…
Bugüne kadar Tülomsaş tarafından yapılan ağır demiryolu araçlannın yanında bundan sonra da her türlü demiryolu aracının teknolojisini ve üretimini de yapmak isteyen kümelenme, Eskişehir’i raylı sistemlerde bir endüstri bölgesi haline getirmeyi amaçlıyor. Amerika ve Avrupa’da demiryolu araçlannın üretimini yapan büyük firmalann yan sanayisi olmaktan çıkıp, her türlü demiryolu aracını ve demiryolu ihtiyaçlannın üretimini yapmak isteyen Eskişehirli sanayiciler artık çıtayı yukanlara koymaya başladı

TEST MERKEZİ ATILIM OLACAK
Anadolu Üniversitesi’nin kaynaklan ile hayata geçirilecek olan demiryolu araçlan test merkezi içinde artık sona yaklaşılıyor. Kurulacak olan merkezin tüm demiryolu araçlannın test ve sertifikasyonunu yapacak olması ise kurulacak olan endüstri bölgesinin en güçlü tarafı olacak.

HEDEF HIZLI TREN ÜRETİMİNİ KAPSAYAN İLERİ TEKNOLOJİ
Test merkezi ile birlikte ortak akıl ve teknolojinin üretilmesi Eskişehir’i adeta bir merkez haline getirecek. Kümelenmenin hedefinde hızlı tren teknolojilerini de yapan ve üreten bir kentin ortaya çıkarılması. Bunun için çalışmalannı tüm hızıyla sürdüren kümelenme yönetimi önceki akşam bir kez daha bir araya geldi. TÜLOMSAŞ’ta yapılan toplantıda son dönemdeki gelişmeler ve yapılabileceklere ele alındı.

SON DURUMU MASAYA YATIRDILAR
Toplantının açılışında bir konuşa yapan Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Kenan Işık sektördeki son gelişmeler hakkında bilgi verirken, Eskişehir’in bu konudaki yeri ve yapılması gerekenler hakkında tespitlerde bulundu. Kenan Işık konuşmasında hızla gelişen bu sektör içinde Eskişehir’in geçmişinden gelen ve son yıllarda haklı kazandığı kabiliyetler ve tecrübeler ile pazardan önemli pay alabileceğini, önemli yatınmlara ev sahipliği yapabileceğini vurgulandı. Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir’in de katılımı ile gerçekleşen toplantıda Organize Sanayi Bölgesine yapılmakta olan demiryolu bağlantısı ve bu konudaki gelişmeler de değerlendirildi. Toplantıda aynca TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı tarafından son dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantı RSK üyelerinin katıldığı iftar yemeği ile sona erdi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.