Eskişehirin yeni tramvay yolu deneme sürüşlerinde gülümseten anlarEskişehirin yeni tramvay yolu deneme sürüşlerinde gülümseten anlar :Eskişehir’in Yenikent ve Gültepe mahallesi arasındaki yeni tramvay yolunda deneme sürüşleri devam ederken, vatandaşların eski alışkanlıkları zaman zaman hem trafiği engelliyor, hem de görenleri gülümseten görüntüler oluşturuyor.

Tramvay yolu çalışmaları sırasında boş olan yolda istedikleri gibi araçlarını park eden vatandaşlara epeyce bir arayış sonucu ulaşılıyor ve tramvay yoluna devam edebiliyor. Çevrede bulunan vatandaşlar, yaptıkları konuşmada, araç sahiplerinin Ramazan ayı olması nedeniyle ekmek ve pide almak için veya başka nedenlerle araçlarını tramvay yoluna park ettiklerini belirtiyorlar ve kahvelerden araç sahiplerini aradıklarını söylüyorlar. Bazı vatandaşlar da bu duruma, sanki ”Az bekle tramvay…, şuradan bi ekmek alıp geleceğim..!” dercesine kaygısızlık sergilediklerini belirterek, ileride bu alışkanlıkların biterek tramvayların trafikte daha rahat hareket edebileceğini belirtiyorlar.

Gültepe Mahallesi Muhtarı Ali Al da, araç sahibi arayanlar arasına katılarak tramvay yolunun daha çabuk bir zamanda açılması için olağanüstü bir gayret gösteriyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.