İstanbul-Eskişehir-Ankara YHT Bileti Ne Kadar Belli Olduİstanbul-Eskişehir-Ankara YHT Bileti Ne Kadar Belli Oldu :Yüksek hızlı tren hatları fiyat tarifeleri belli oldu. Yüksek hızlı tren İstanbul- Ankara hattı fiyatları ne kadar, Esnek fiyat uygulaması nedir, İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren fiyatlarını ve detaylı bilgi için haberimizin devamını okuyunuz.

Yüksek Hızlı Tren faaliyetlerine başlıyor. Yüksek Hızlı Tren fiyatları belirlendi. Bilet fiyatlarında esnek fiyat uygulaması adı verilen bir düzenleme uygulanacak. Peki esnek fiyat uygulaması nedir, bilet fiyatları ne kadar oldu ? işte cevaplar..

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı için bilet fiyatlarının alt ve üst sınırı belirlendi. Esnek fiyat politikası güdüldüğünden dolayı biletler için bir fiyat aralığı belirlendi. Kişiler biletlerini alırken gün ve şartlara bağlı fiyatlar üzerinden satın alacaklar.

Bilet fiyatlarının alt limiti 60 üst limiti 90 Türk Lirası olarak belirlendi. Yani ortalama olarak kişi başı bilet fiyatının 70-80 Türk Lirası aralığında olması bekleniyor.

Esnek bilet uygulaması nedeniyle belirli gün ve saatlerde bilet fiyatları farklılık gösterecek.

Bilet fiyatları ve Yüksek Hızlı Trenler hakkında yapılan bir ankette yetkililer anket sonuçlarını göz önünde bulundurarak bilet fiyatlarını hesapladılar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından son olarak kesinleşen bilet fiyatlarının duyurulması bekleniyor. Hızlı tren hatlarında çeşitli kampanyalar ve teşvik amaçlı uygulamalar yapılacağı da gelen haberler arasında yer alıyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. 35 tlye bile otobüs bileti varken pahalı olmuş. Alt limit 45 üst limit 65 iyidir.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.