Çamlıca-Batıkent tramvay seferleri mahalle halkının sevinci kursağında koydu

Çamlıca-Batıkent tramvay seferleri mahalle halkının sevinci kursağında koydu :Okulların açılması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Çarşı tramvay seferlerinin sıklaştırılması, Batıkent ve Çamlıca halkını mağdur etti. Batıkent ve Çamlıca hattına ait tramvayların Çarşı hattına verilmesi nedeniyle her 13 dakikada bir olan tramvay seferleri, 20 dakikaya çıkarıldı. Batıkent ve Çamlıca tramvay duraklarından 1 saatte 3 tramvayın geçmesi vatandaşları zor durumda bıraktı.

Çamlıca ve Batıkent hattını kullanan vatandaşlar, tramvayın mahallelerine geldiğine sevindiklerini ancak 1 saat boyunca yalnızca 3 tramvayın geçmesinin doğru olmadığını söyledi.

“HABER VERMEDEN YAPTILAR”

Tramvay seferlerinin seyrekleştiğinden haberleri olmadığını söyleyen mahalle sakinleri, “Hala duraklarda, afişlerde sefer sıklığının 13 dakika olduğu yazıyor. 20 dakikaya çıkarıldığı vatandaşa bildirilmiyor. Biz de işe okula gidiyoruz. Tramvay için 20 dakika çok uzun bir süre. Bir tramvayı kaçırsak diğeri gelene kadar işe, okula geç kalınacak. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.