Dünya devleriyle yarışan Türk firmalarına Bursa morali

Dünya devleriyle yarışan Türk firmalarına Bursa morali :Vali Karaloğlu ve BTSO Başkanı Burkay, Hamburg Rüzgar Enerjisi Fuarı ve Hannover Ticari Araç ve Yan Sanayi fuarını inceledi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Hannover ve Hamburg’da düzenlenen uluslararası fuarlara katılarak, Türk firmalarını ziyaret etti.BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında 150 Bursalı iş insanı ile birlikte Innotrans fuarına Müsteşar Ersan Aslan, Vali Karaloğlu ve BTSO Başkanı Burkay, Hamburg Rüzgar Enerjisi Fuarı ve Hannover Ticari Araç ve Yan Sanayi fuarını inceledi.

Honnever Ticari Araç ve Yan Sanayi Fuarı’nda Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) standını ziyaret eden Bursalı heyet, ardından Karsan, Otokar, Brusa, Isuzu gibi firmalarla bir araya geldi. Bursa protokolü, alanında dünyanın en önemli fuarları olarak gösterilen organizasyona katılan Bursalı firmaların standını gezerek, başarılar diledi. Heyet, ardından Almanya Otomotiv Endüstrisi Birliği yetkilileri ile buluştu. Aslan, Karaloğlu ve Burkay, Hannover’daki temaslarının ardından Hamburg Rüzgar Enerjisi Fuarı’nı inceledi. Bursa protokolü, buradaki Türk firmalarının yetkilileriyle buluşarak, yeni projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret esnasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bürokratları da Türk firmalarının temsilcileri ile bir araya gelerek, teşvikler ve Ar-Ge destekleri konusundaki taleplerini değerlendirdi.

BURSA FİRMALARI DÜNYA DEVLERİYLE YARIŞIYOR
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türk firmalarının dünyanın en önemli fuar organizasyonlarına katılarak, dünya devlerine yarıştığını anlattı. İbrahim Burkay, “Bursalı şirketlerimizin heyecanı ve azmi bize gurur veriyor. BTSO olarak, Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında yurt dışına açılmak isteyen firmalarımıza yeni ufuklar açıyoruz. Almanya’daki dünyaca ünlü fuarlarda Bursalı firmalarımızı görmek çok güzel bir duygu. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında emeği geçen tüm sanayicilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“FİRMALARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Müsteşar Aslan ise, Berlin’deki Innotrans, Hamburg’daki Rüzgar Enerjisi ve Honnever’da ki Ticari Araç ve Yan Sanayi fuarında Türk firmalarının yer almasının ülkenin geldiği son noktayı gösterdiğini açıkladı. Aslan, “Bakanlık olarak firmalarımızın her zaman yanındayız. Firmalarımızın Ar-Ge’ye önem vermesini istiyoruz. Ar-Ge merkezleri sayesinde, şirketlerimiz daha iyi projelere imza atarak, dünya pazarlarındaki yerlerini alabilirler. Almanya’daki fuarda boy gösteren firmalarımızı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Münir Karaloğlu ise, Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti. Karaloğlu, “Artık Bursalı firmalarımız, dünyaya açılıyor. Dünya pazarlarındaki yerlerini alıyorlar. Firmalarımızın heyecanına Almanya’daki fuarlarda bir kez daha şahit olduk. Bursa, Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden birisidir. Bursa, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaönemli bir güç olacaktır. Firmalarımızın azmini ve kararlılığını görmekten dolayı gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar