İstanbul metrosunda kaza sonrası 30 dakika boyunca yaralılara yardım edilmedi iddiası

İstanbul metrosunda kaza sonrası 30 dakika boyunca yaralılara yardım edilmedi iddiası :İstanbul Sanayi Mahallesi-Seyrantepe metro hattında gerçekleşen kaza ilk olarak sosyal medyada yayıldı sonra tüm haberlere yansıyan kazada inanılmaz olay açıklık geldi. 30 dakika boyunca yaralılara yarım eli uzatılmadı.


İstanbul Sanayi Mahallesi-Seyrantepe metro hattında gerçekleşen kaza ilk olarak sosyal medyada yayıldı sonra tüm haberlere yansıyan kazada inanılmaz olay açıklık geldi. 30 dakika boyunca yaralılara yarım eli uzatılmadı.
Metrodaki korkunç kazayla ilgili en çarpıcı iddia ekşisözlük yazarından geldi. night fury adını kullanan yazar yaralılara uzun süre müdahale edilmediğini önü sürdü.

İşte night fury’nin kaza hakkında yazdıkları:

  • kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti: (+18)
  • bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bi alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere “burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?” dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık:
  • söylenecek çok söz de yok aslında.


sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar