Samsun raylı sistem tramvayında unutulan eşyalar şaşırtıyor

Samsun raylı sistem tramvayında unutulan eşyalar şaşırtıyor :Samsun’da yolcuların raylı sistem araçlarında unuttukları arasında tencere, tabak, cep telefonu, takım elbise, kredi ve kimlik kartı gibi eşyalar bulunuyor.


Gar ile üniversite arasında çalışan ve 4 yıldır faaliyette bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Raylı Ulaşım Sistemi’ne (SAMULAŞ) ait tramvaylarda vatandaşların şapka, cüzdan, ders kitapları, gözlük, cep telefonu, sağlık karnesi, şemsiye, bisiklet, takım elbise, tencere, tava, oyuncak, altın yüzük, kredi kartı gibi eşyalarını unuttuğu bildirildi.

SAMULAŞ Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Şahin, AA muhabirine, tramvaylarda vatandaşların en çok kimlik ve kredi kartlarını unuttuğunu söyledi.

Tramvayın faaliyette bulunduğu 4 yılda yaklaşık 2 bin 70 parça eşyanın kayıp eşya bürosuna getirildiğini bildiren Şahin, bu eşyalarda isim, adres ya da telefon numarası bulunması halinde sahiplerine kendilerinin ulaştıklarını kaydetti.

Herhangi bir adres olmaması durumunda ise eşyaları genel müdürlüklerinde oluşturulan depoda muhafaza ettiklerini anlatan Şahin, “Bulunan eşyaların sadece 350’si gelip alındı. Diğerleri halen depoda bekletiliyor” dedi.

Şahin, kaybedenlere hemen eşyasını vermediklerine işaret ederek, eşyanın müracaat eden kişiye ait olduğundan emin olunması için çeşitli sorular sorduklarını vurguladı. Tramvayda unutulan eşyalardan özellikle yeni nesil cep telefonu ve dizüstü bilgisayar almak için sahiplerinin hemen müracaat ettiğine dikkati çeken Şahin, şöyle konuştu:
“Özellikle yeni nesil cep telefonları, dizüstü bilgisayar ve bilgisayarları unutan vatandaşlar birkaç gün içinde kayıp beyanında bulunarak eşyasını almaya geliyor ancak, eski cep telefonu veya eski eşyalar unutulduğunda pek gelen olmuyor. Biz eşyaları 1 yıldan az olmamak suretiyle depomuzda saklıyoruz. Halen sahipleri çıkmamışsa değerli eşyaları açık artırmayla satıyoruz, değersiz olanları da yardım kuruluşlarına bağışlıyoruz.”


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar