Konya İstanbul Hızlı Tren Saatleri ve Bilet Fiyatları

TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi
TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi

Konya İstanbul hızlı tren saatleri ve bilet fiyatları :Konya İstanbul YHT seferleri bugün başladı hızlı trenle İstanbul Konya arası 4 saat 15 dakikaya indi.

KONYA İSTANBUL SEFER SAATLERİ

Konya-İstanbul YHT (hızlı tren) seferleri her gün 2 gidiş ve 2 dönüş olarak gerçekleştirilecek. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın verdiği bilgiye göre hızlı tren Konya’dan 6.10 ve 18.35 saatlerinde seferlerine başlayacak. İstanbul Konya hızlı tren seferleri ise Pendik istasyonundan saat 07.10 ve 18.30 saatlerinde gerçekleşecek.

İSTANBUL KONYA YHT DURAKLARI

İstanbul ile Konya arasına 4 saate düşüren hızlı tren İzmit, Arifiye, Bozüyük, Eskişehir ve Konya güzergahında hizmet verecek.

HIZLI TREN KONYA İSTANBUL BİLET FİYATLARI

YHT’lerde erken bilet alan yolcuların 42,5 liradan başlayan fiyatlarla seyahat etme imkanına kavuşacağını vurgulayan Elvan, indirim harici normal zamanlardaki bilet fiyatlarını da şöyle açıkladı;

EKONOMİ SINIFI TAM BİLETİ……………….85 lira
BUSINESS TİPİ TAM BİLET……………………119 lira
ÖĞRENCİ+ÖĞRETMEN+TSK MENSUBU + 60-64 YAŞ ARASI+GİDİŞ DÖNÜŞ BİLETİ ALARLAR İLE BASIN MENSUPLARI İÇİN BİLET……………..YÜZDE 20 İNDİRİMLİ
7-12 yaş arası ve 65 YAŞ ÜSTÜ BİLET FİYATLARI İSE YÜZDE 50 İNDİRİMLİ.

HIZLI TREN SEFER SAYILARI

Konya-İstanbul seferlerinin başlamasıyla birlikte YHT’lerin sefer ve hareket saatlerinde yeni düzenleme yapıldığını bildiren Bakan Elvan, buna göre;

-Ankara-İstanbul-Ankara arasında günlük 10 sefer,
-Konya-İstanbul-Konya arasında günlük 4 sefer,
-Ankara-Konya-Ankara arasında günlük 14 sefer,
-Ankara-Eskişehir-Ankara arasında günlük 8 sefer olmak üzere toplam 36 sefer yapılacağını açıkladı.

HIZLI TRENLE KAÇ SAAT SÜRÜYOR?

Konya-İstanbul arasındaki seyehat süresi mevcut durumda otobüsle 10-11 saat sürüyor. Hızlı trenle ise İstanbul Konya arası 4 saat 15 dakikaya düşecek.

15 LİRAYA KAHVALTI YA DA SICAK YEMEK

Konya-İstanbul seferlerinin başlaması ile birlikte yolcuların Ankara-İstanbul YHT’lerde sunulan “Plus” hizmeti ile tanışacağını ifade eden Elvan, “business” ve “ekonomi’ bölümünde seyahat eden yolcuların 15 lira karşılığında sabah seferlerinde kahvaltı, akşam seferlerinde sıcak yemek alma imkanına sahip olacağını belirtti.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar