Antalya'ya 4 Yeni Tramvay Hattı GeliyorAntalya’ya 4 Yeni Tramvay Hattı Geliyor :Türkiye’nin 5.büyük şehri Antalya’ya 4 yeni raylı sistem hattı yapılarak otobüs ve minibüslerin yaşattığı trafik sıkışıklığı son bulacak ve Antalya çağdaş tramvay hatlarına kavuşacak.
1) Meydan-Havalimanı-Aksu-Expo Raylı Sistem hattı
17,5 km uzunluğundaki hattın güzergahı Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2016 yılına kadar inşa edilecek olup hatta çalışacak tramvaylar Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınacaktır.
2) Varsak-Sakarya Bulvarı-Otogar-Çarşı
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Varsak etabı Otogar’da Fatih-Meydan hattına bağlanarak Çallı-Muratpaşa-Meydan güzergahını kullanacak.
3) Otogar-Üniversite-Hastane-Işıklar
2004-2009 döneminde Antrayın 2.etabı olarak tasarlanan benzer güzergah yerine 3.etap olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan hat ulaşımı kolaylaştıracak bir özellik taşıyacak.
4) Liman Kavşağı-Konyaaltı Sahili-Müze-Işıklar
Konyaaltı sahili projesi kapsamında Müze’den Liman kavşağına kadar uzatılması planlanan bu güzergah 2016 yılında raylı sistemin batıya hizmet götürmesi anlamına geliyor.
Bu 4 Güzergahtan Otobüs ve Minibüsler Kaldırılacak
5 yıl içinde tamamlanması planlanan Meydan-Havalimanı-Aksu, Varsak-Otogar-Şehir Merkezi,Otogar-Üniversite-Işıklar ve Konyaaltı-Işıklar güzergahlarında çalışan otobüs ve dolmuş hatları farklı güzergahlara yönlendirilecek. Böylece bu araçların çekilmesi ile yoğunluk tramvaylarla taşınacak.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.