Pamukkale ekspresi 6 yıl aradan sonra seferlerine başlıyor

Pamukkale ekspresi 6 yıl aradan sonra seferlerine başlıyor :AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, 6 yıl önce durdurulan Denizli-İstanbul arası tren seferlerinin Ocak ayında başlayacağını açıkladı.
2008 yılının Ocak ayında Kütahya’da 9 kişinin öldüğü tren kazasının ardından raylardaki bakım ve onarım çalışmaları için kaldırılan Pamukkale Ekspresi, yeniden yola çıkıyor. Böylece Denizli-İstanbul tren seferleri 6 yıl aradan sonra tekrar başlayacak.
AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, “Yaklaşık 200 milyon TL yatırım ile Denizli-Sandıklı arasındaki 192 kilometrelik demiryolu tüm alt yapısı ve üst yapısı ile beraber yenilenmiştir. Bu çalışmalar ile daha önce ortalama 40 – 45 Km/Saat ortalama hızla gidebilen trenler, şimdi 160 Km/Saat hızla gidebilecek alt yapıya kavuşmuştur. Ancak gerek hem zeminlerden dolayı gerekse istasyonlardan dolayı ortalama 90 – 120 Km/Saat hızla seyahat planlanmaktadır. Denizli’den kalkan tren 6,5 saate Eskişehir’e ulaşacaktır. Eskişehir’den Yüksek Hızlı Trene aktarma yapılarak hem İstanbul’a hem Ankara’ya daha kısa zamanda demiryolu ile ulaşım imkanı sağlanacaktır. Şu an “Ulaşım Planlama” çalışmaları devam eden hatta ilk etapta gece 12 gibi Denizli’den hareket edilerek sabah 7 gibi Eskişehir’e ulaşılması, yine gece 22:00 gibi Eskişehir’den Denizli’ye hareket edilmesi planlanmaktadır” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar