Eyüpe yeni tramvay metro ve teleferik hattı

Eyüpe yeni tramvay metro ve teleferik hattı :Belediye Başkanı Aydın: – “Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılacak 2 metro, 2 tramvay ve bir de teleferik hattının çalışmaları devam ediyor ve bunların 2,5 yıl içinde tamamlanması bekleniyor” – “Eyüp Sultan Türbesi, şubat sonunda ziyaretçilerine kapılarını açmış olacak”

Eyüp Belediye Başkan Remzi Aydın, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak 2 metro, 2 tramvay ve bir teleferik hattının çalışmalarının devam ettiğini ve bunların 2,5 yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini açıkladı.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, SİT alanı olan ilçenin merkezinin ihya edilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, Bilgi Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını, Tarihi Merkez Yönetim Planı çalışması yürüttüklerini anlattı.

Trafiği rahatlatacak projelerin yakında vatandaşın hizmetine sunulacağını aktaran Aydın, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak 2 metro, 2 tramvay ve bir teleferik hattının çalışmalarının devam ettiğini ve bunların 2,5 yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini kaydetti.

  • “Eyüp Sultan Türbesi ay sonu açılıyor”

Eyüp’te kentsel dönüşümün çalışmalarının başladığını kaydeden Aydın, şu bilgileri verdi:

“Haliç’in sanayi bölgesi olmasından dolayı etrafında gecekondulaşma olmuştu. Kentsel dönüşüm bir zorunluluk, kurtarıcı. Eyüp’te bu lokasyonlarda kentsel dönüşümü mutlaka yaptıracağız. Ayrıca, Eyüp Sultan Türbesi’nde yaklaşık 4 yıldır devam eden restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Restorasyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Çok titiz bir çalışma yürütülüyor. Tarihin gördüğü en büyük restorasyon gerçekleştirildi. Türbe, şubat sonunda ziyaretçilerine kapılarını açmış olacak. İnanç turizmi konusunda da projeler hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Eyüplüleri, ‘vuslat yolculuğu’ Mart’ta Mevlana ile buluşturacağız.”

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.