İzmir metrosu için, 10 yeni vagon getirildiİzmir metrosu için, 10 yeni vagon getirildi :İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce İzmir Metrosu için siparişini verdiği 10 yeni vagon, bugün kente getiridi. Çin’de üretilen vagonların birleştirilerek, 2 tren oluşturduğu söylenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir Metrosu için daha önce siparişini verdiği 10 yeni vagonun, kente getirildiği bildirildi.
Büyükşehir Belediyesinin yazılı açıklamasında, Çin ‘deki fabrikada yapımı tamamlanan 10 vagondan oluşan 2 tren seti, kente getirildi.
Gemiyle İzmir Limanı’na getirilen vagonlar, buradan tırlara yüklenerek, Halkapınar metro depo alanına büyük vinçler yardımıyla indirildi.
Maliyeti 12 milyon 200 bin dolar olduğu kaydedilen tren setleri, son testlerin ardından, hizmet vermeye başlayacak.
Yeni gelen 10 vagon ve ihalesi gerçekleştirilerek teklifleri değerlendirme aşmasında olan 85 vagonlu yeni tren setlerinin de hizmete girmesiyle metro filosundaki toplam vagon sayısının, ikiye katlanarak 172’ye ulaşacağı bildirildi.
İzmir Metrosu’nda günde 350 bin, İZBAN’da ise günde 280 bin yolcu taşınıyor. Bu rakam, toplu ulaşımın toplam yolcu sayısının yüzde 34’üne denk geliyor.

Reklamlar