Kadınlar Çanakkale-İzmir Karayolunu Trafiğe Kapattı

Kadınlar Çanakkale-İzmir Karayolunu Trafiğe Kapattı :Özgecan Aslan’ın öldürülmesini ptotesto eden kadınlar, Çanakkale-İzmir Karayolu’nda oturma eylemi yaparak yolu tafiğe kapattı. Yolu açmaları için aracının kornasını çalan midibüs sürücüsüne de tepki gösterdiler.
Çanakkale’nin Küçükkuyu Beldesinde Kazdağları Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin çağrısı üzerine , tamamı siyahlar giyinmiş kadınlar iskelede toplandılar. Burada dernek asına konuşan Sibel Yılmaz, “ Kasına yönelik şiddet artık öyle uç noktalara ulaştı ki, tüm kamusal alanlar, sokaklar, minibüsler, otobüsler, kadınlar için potansiyel birer taciz, tecavüz katliam alanı haline geldi. Yaşamak için isyandayız.Yaşasın kadın dayanışması” dedi.
Ellerinde Özgecan Aslan’ın fotoğrafları ile dloganlar atarak Çanakkale- İzmir Karayolu’na çıkjan kadınlar, burada oturma eylemi yaparak, karayolunu bir süreliğine trafige kapattılar. Bu arada olu açmaları için aracının kornasını çalan midibüs sürücüsüne de tepki gösterdiler. Kadınların oturma eylemini sonlandırmalarından sonra karayolunda trafik akışı yeniden sağlandı.


 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar