Metinvestin vagonları Donetsk bölgesinde durdurulduMetinvestin vagonları Donetsk bölgesinde durduruldu :Ukrayna’nın en büyük dikey entegre çelik üreticisi Metinvest, bağlı kuruluşu Krasnodon Coal’dan şirketin diğer tesislerine yapılan hammadde sevkiyatının engellendiğini açıkladı.

13 Ocak tarihinde Krasnodon Coal’dan Metinvest’in bağlı kuruluşları Azovsal ve Avdiika Coke’a doğru yola çıkan vagonlar, Donetsk bölgesinde bulunan Krasnyi Liman istasyonunda Ukrayna Devlet Mali Hizmetler’in soruşturması nedeniyle durduruldu. Beş gün sonra ise vagonlara Ukrayna Güvenlik Hizmetleri tarafından el konuldu.

22 Ocak tarihindeki yargı sürecinde, vagonların serbest bırakılması kararı çıktı; ancak Ukrayna Güvenlik Hizmeti geçici yasak kararını dikkate alarak vagonları istasyonda tutmayı sürdürüyor.

29 Ocak itibarıyla, istasyonda kömür ve hurda taşıyan 144 vagon engellenirken, diğer 166 vagon da istasyondan transit geçiş yaptı. Bu demir yolu bölümü üzerinde Krasnodon Coal’dan gelen diğer 336 kömür vagonu da Metinvest’in kuruluşlarına gitmek üzere yola çıktı.

Krasnodon Coal’dan tedarik edilen ürünlerin engellenmesi, Metinvest’in metalurji kuruluşlarında üretimin düşmesine ve Avdiivka Coke’un batarya üretimini askıya almasına neden olabilir.

Reklamlar