TCDD bir ilke daha imza atıyor “İstihdamda Yenilik”TCDD bir ilke daha imza atıyor “İstihdamda Yenilik” :Yenilikçi TCDD’ nin geleceğe yolculuğu sürüyor. TCDD istihdam politikalarını günün şartlarına uygun olarak yeniliyor. Teşekkülümüzün ihtiyacı olan 50 makinist işçisinin atanmaları öncesindeki seçimleri ve eğitimleri Teşekkülümüzle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile arasında imzalanacak Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği protokolüne uygun olarak yürütülecek.

Uygulanacak kurs İŞKUR’ un Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında nitelikli işgücünün istihdamına yönelik olarak Kamu Kurum ve Kuruluşları arasında uygulanan ilk program olma özelliğini de taşıyor.

Tren Makinistlerinin eğitim planlarının hazırlanması ve uygulanmasıyla ilgili işleri yürütmekle Teşekkülümüzce yetkilendirilen Ankara Eğitim Merkezi Müdür Vekili Cüneyt Türkkuşu, 3. Bölge Müdürlüğü Eğitim Müdür Yardımcısı Ümit Sezer Mocan, 6. Bölge Müdürlüğü Eğitim Müdürü Muzaffer Karabulut ile Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürü Dursun Kızılboğa işbirliği protokolünün son şeklinin verilmesi amacıyla, İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Zafer Şener ve Konak Hizmet Merkezi yetkilileri ile İzmir’de düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Zafer Şener, toplantının açılışında yaptığı konuşmada İŞKUR tarafından istihdamın geliştirilmesi amacıyla bir çok yeni istihdam modeli ve eğitim programı uyguladıklarını, bunların istihdam düzeyindeki olumlu etkilerinin zamanla artarak hissedileceğini belirtti . 3. Bölge Müdür Yardımcısı Nizametdin Çiçek, “bu modelin Teşekkülümüz işgücü ve eğitim maliyetlerinin azaltılmasında çok önemli katkılar sunacağını vurgulayarak, Teşekkülümüz adına işbirliği için İŞKUR’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklamlar