Türkiye kara teslim, Karayollarında son durumTürkiye kara teslim, Karayollarında son durum :Kütahya’da, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kenti Afyonkarahisar ve Antalya’ya bağlayan karayolu ulaşıma kapandı.
Trafik ekipleri kar yağışı ve yoğun tipi nedeniyle Kütahya’dan Afyonkarahisar yönüne giden sürücüleri Zafertepe Kavşağı’ndan geri çevriliyor. Bu arada, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 35. kilometresinde iki tır ve bir otobüsün karıştığı zincirleme trafik kazasının meydana geldiği bildirildi. Karayolları ekipleri yolu ulaşıma açmak amacıyla tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor Afyonkarahisar’da, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kenti Antalya ve Denizli’ye bağlayan karayolu çift yönlü ulaşıma kapandı.
ANTALYA-DENİZLİ YÖNÜ DE KAPANDI!
Trafik polisleri, kar yağışı ve yoğun tipi nedeniyle Afyonkarahisar’dan Antalya ve Denizli istikametine gidecek sürücülere yol durumu hakkında bilgi vererek, araçların geçişini durdurdu.Çift taraflı trafiğe kapanan yolu açmak için Karayolları ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Öte yandan, Kızılören kavşağında maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği öğrenildi. Yollarda mahsur kalanlar, trafik ekipleri tarafından dinlenme tesislerine yönlendirildi. Sürücülerden Uğur Şahlayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Isparta’dan geldiğini, olumsuz hava koşulları nedeniyle Isparta’dan Sandıklı’ya 5 saatte gelebildiğini söyledi. Yolun ne zaman açılacağına ilişkin bilgi verilmediğini dile getiren Şahlayan, taşıdığı yükün zarar görmesinden endişe ettiğini dile getirdi.
BURSA-ANKARA KARAYOLUNUN MEZİTLER MEVKİSİNDE ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR
Bursa- Ankara karayolunun Mezitler mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanıyor Bursa’da kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.İlin büyük bölümünde sabah etkili olmaya başlayan kar yağışı dolayısıyla Bursa- Ankara karayolunun İnegöl ilçesi Mezitler mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanıyor.Yer yer tipinin görüldüğü yolda önlem alan trafik ekipleri, lastiklerinde zincir bulunmayan tır ve kamyonların sürücülerinin ilerlemesine izin vermiyor. Uzun kuyrukların oluştuğu yolda çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesince 90 kişiden oluşturulan 22 ekip de İnegöl, Kestel ve Keles ilçelerindeki 55 kırsal mahallenin yollarının açılması için çalışma başlattı. Kent merkezinde ise 24 ekip, üç vardiya halinde 200 kişiyle çalışmalarına devam ediyor.
İSTANBUL YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Saat 12.30 sıralarında, D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinin İstanbul istikameti bir TIR’ın kayması sonucu ulaşıma kapandı.
Bakacak mevkiinde TIR’ın kayması sonucu yol ulaşıma kapanırken, aracın yoldan kaldırılması için çalışma başlatıldı. Yine aynı bölgede Ankara istikametinde bir TIR’ın bariyerlere çarpması sonucu ulaşım tek şeritten sağlanıyor. Trafik ve Karayolları ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.
İZMİR- MANİSA YOLU KAPANDI
Bornova ilçesindeki 57. Topçu Tugayı önünde Manisa’ya gidiş istikametini kapatan trafik polisleri, sürücüleri Turgutlu istikametine yönlendirdi. Manisa’dan İzmir yönüne geçişe ise izin veriliyor. Kar yağışının özellikle Sabuncubeli mevkisinde etkili olduğu, İzmir’den Manisa’ya giden bazı arabaların kayarak yoldan çıktığı öğrenildi.
SABUNCELİ GEÇİDİ KAPANDI
Manisa’da sabaha karşı başlayan şiddetli kar yağışı sebebiyle Manisa-İzmir karayolu Sabuncubeli geçidi ulaşıma kapandı.
Manisa’da beklenen kar, sabaha karşı geldi. Şehrin yüksek kesimleri beyaza bürünürken İzmir-İstanbul karayolunun İzmir-Manisa arasındaki Sabuncubeli geçidi, kayan bir TIR’ın devrilmesi sonucu kapandı. İzmir’den Manisa istikametine arabaların geçişine izin verilmiyor. Şiddetli kar yağışı ve tipi sebebiyle Manisa’dan İzmir istikametine giden çok sayıda arabe, Sabuncubeli geçidinde yolda kaldı. Buzlanma sebebiyle bazı arabalar kayarken kar lastiği ve zinciri olmayanlar yolda kaldı. Vatandaşlar, kardan kapanan yolun açılmamasına tepki gösterdi. Yolu açma çalışmalarının yetersiz olduğunu savunarak, bir an önce trafiğe açılmasını beklediklerini ifade ettiler.
İzmir’in İstanbul’a ulaşımını Manisa üzerinden sağlayan Sabuncubeli yolu trafiğe kapanırken arabalar, Bornova çıkışında durdurulup Belkahve-Turgutlu üzerinden Manisa’ya yönlendirildi. Manisa’dan İzmir istikametine giden arabalar da Menemen üzerinden İzmir’e yönlendirildi. Sabuncubeli geçidinde ve yüksek kesimlerde kar yağışı devam ederken ekiplerin, kapanan yolu açma ve tuzlama çalışmaları devam ediyor.
D-100 KARAYOLU BOLU DAĞI GEÇİŞİ ULAŞIM KAPANDI
D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde yoğun kar yağışı nedeniyle TIR’ın kayması sonrasında ulaşım kapandı. Karayolları ekiplerinin 30 dakika süren çalışması sonrasında ulaşım açıldı.
Edinilen bilgiye göre, Bolu Dağı’nda Sabah saatlerinden itibaren devam eden yoğun kar yağışı sonrasında D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde TIR’ın makaslaması sonrasında ulaşım kapandı. Polis ve karayolları ekipleri kayan TIR’ı yoldan kaldırmak için 30 dakika uğraş verirken, ulaşım saat 13.30’da açıldı.
Bolu Dağı’nda çok sayıda Otomobil yolda kalırken, vatandaşlar araçlarını iterek kurtardılar.
BURDUR-ANTALYA KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI
Burdur-Antalya Karayolu Çeltikçi Beli, akşam saatlerinde iki TIR’ın kardan dolayı yolda kalması sebebiyle ulaşıma kapandı. Karayolunda yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluştu.
Burdur-Antalya Karayolu Çeltikçi Beli’nde akşam saatlerinde iki TIR yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Karayolu ulaşıma kapanırken, yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluştu.
KAYSERİ- KAHRAMANMARAŞ KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI
Kötü hava koşulları yüzünden Kayseri- Kahramanmaraş karayolu Sarız- Afşin arasında ulaşıma kapandı. Dün gece yoğun tipi yüzünden ulaşıma kapanan, Kayseri- Malatya karayolundaki Pınarbaşı- Gürün arası, Kayseri-Erciyes-Develi, Kayseri-Hacılar- Erciyes karayolları ise Karayolları ekiplerinin çalışması sonucu sabaha karşı ulaşıma açıldı.
Bu arada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Develi- Yahyalı sınırındaki köyleri ile Şıhlı’nın bazı yollarında karla mücadale çalışması yapıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.