Türkiye genelineki elektrik kesintisi metro ve tramvay seferlerini durdurdu

Yetkililer sıkıntının birkaç saat sürebileceğini belirtiyor. Yaşanan büyük sıkıntının Türkiye Elektrik İletişim AŞ’nin sisteminde yaşanan bir sorundan kaynaklandığı iddia ediliyor. Sistemde genel bir arıza olduğu kaydediliyor. Güneydoğdu’da kesintiler yaşanıyor. Güneydoğu Anadolu’daki kesintinin DEDAŞ’ın ana trafosundaki sistemin çökmesinden kaynaklandığı öğrenildi. Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Sorunun ne olduğu tam olarak bilinmiyor.

Türkiye genelinde, TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) kaynaklı olduğu belirtilen elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Marmaray ve metro seferlerini vuran elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar yürüyerek yoluna devam etti. Elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul’da Marmaray seferleri de durdu. Ayrılıkçeşme istasyonuna gelen vatandaşlar görevliler tarafından geri çevrildi. Kendilerine herhangi bir açıklama yapılmadığını ifade eden vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Kadıköy esnafı elektrik kesintisi nedeniyle, jeneratör çalıştırıyor

İlk açıklamalara göre, TEİAŞ’ın sistemindeki bir sorundan dolayı başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere çok sayıda şehirde elektrikler kesildi. Bu nedenle, metro ve tramvay seferleri durdu. İstanbul’da da Marmaray ve diğer hatlarda sefer yapılamayınca yolcular araçlardan inmek zorunda kaldı ve hatlardan yürüyerek çıktı. Metro ve tramvaya binmek için gelen vatandaşlar da geri çevrildi.

İBB’DEN AÇIKLAMA VAR
Elektrik kesintisinin ardından İBB Beyaz Masa, twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarımızda seferler yapılamamaktadır.
ANKARA’DA DA METROLAR DURDU, TRAFİK LAMBALARI ÇALIŞMIYOR
Ankara’da elektrik kesintisi sebebiyle trafik lambaları çalışmıyor. Elektrik kesintileri nedeniyle Ankara’ da da metro seferlerinin yapılamadığı bildirildi

KOCAELİ’DE DE ELEKTRİKLER GİTTİ
Kocaeli’deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, “Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pekçok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ’tan bir açıklama yapılmış değil” denildi.

BURSADA METRO VE TRAMVAY SEFERLERİ YAPILAMIYOR
Bursa’da hayat durdu… Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Bursa’da da elektrikler kesildi… Kesintinin nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı… Kesinti nedeniyle trafik sinyalizasyon lambaları çalışmıyor… Trafik ekipleri vatandaşları geçişler sırasında dikkatli olmaları konusunda uyardı… Bursa’da metro seferleri de durdu… Bursaray vagonlarında çok sayıda vatandaşın mahsur kaldığı edinilen bilgiler arasında…

SAMSUN TRAMVAYI ÇALIŞMIYOR
Türkiye’nin birçok ilinde meydana gelen elektrik kesintisi, Samsun’da da hayatı felç etti. Tramvayların çalışmaması nedeniyle yolcular otobüsler ile taşındı. İletişim alt yapısında meydana gelen arıza sonrası Samsun’da da elektrikler kesildi. Özellikle gar ve üniversite arasında sefer yapan tramvayların yaşanan kesinti sonrası durması bir çok vatandaşın mağdur olmasına neden oldu. Tramvay istasyonları önünde bekleyen yolcuların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi bölgeye gönderdiği otobüsler ile vatandaşları gidecekleri yerlere götürdü. Otobüslerin geç gelmesine tepki gösteren vatandaşlar, yaşanan elektrik kesintisine bir anlam veremediklerini böyle bir devirde bu gibi arızaların yaşanmasının garip olduğunu söyledi. Yaşanan kesinti sonrası bir çok işyeri ve pasaj karanlığa gömüldü. Bazı çarşı esnafı ise dükkanının önüne çıkardıkları jenaratörler ile elektrik ihtiyacını gidermeye çalıştı. Şehir merkezinde trafik ışıklarının çalışmaması üzerine zaman zaman trafikte aksamalar meydana geldi.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.