Bağcı, Çoruma demiryolu ilk ve öncelikli işimiz olacakBağcı, Çoruma demiryolu ilk ve öncelikli işimiz olacak :Cahit Bağcı’nın ilk işi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım’ı makamında ziyaret etmek oldu.

  1. Dönem Milletvekili Adaylığının açıklanmasından sonra Çorum Milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Cahit Bağcı’nın ilk işi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım’ı makamında ziyaret etmek oldu.

Hamdi Yıldırım, yeni dönem adaylığı için Bağcı’yı tebrik ederek başarı diledi.

Bağcı, ziyarette hem 62. Hükümet Programında, hem de 2015 Yılı Yatırım Programında yer alan Kırıkkale-Çorum-Samsun Demiryolunun uygulama projesinin ihale süreci hakkında bilgi aldı. Müsteşar Yıldırım, ihale hazırlık sürecinin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ihale tarihinin alınacağını belirtti.

Bağcı; “Sayın Başbakanımızın Çorum ziyareti öncesi ihale tarihin alınarak, tarihin ve konuya ilişkin bilgilerin bizzat Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından Çorumlu hemşerilerimizle paylaşılması ve müjdelenmesini bekliyoruz.” dedi.

Ziyarette, Çorum içi karayolları konusu da görüşüldü. Bağcı özellikle Bayat giriş yolunun bir an önce yapımına başlanmasını, Çorum-Ortaköy yolunun uygulama projesinin ivedilikle ihale edilmesini, 2014 yılında ihale edilen ve yapımı devam eden Çorum-İskilip yolunun tamamlanmasını ve Mecitözü-Amasya-Çorum güzergâhının 2015 yılında ihale edilmesini beklediklerini söyledi.

Reklamlar