Vanda tren kazası 1 ölüVanda tren kazası 1 ölü :Tuşba ilçesine bağlı Altıntepe Mahallesi’nde bulunan tren rayı üzerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 70 yaşındaki Ali Özer adlı yurttaş, trenin çarpması sonucu parçalanarak yaşamını yitirdi.

Van’ın merkez ilçe Tuşba’ya bağlı Altıntepe Mahallesi’nde bulunan tren rayında karşıdan karşıya geçmeye çalışan 70 yaşındaki Ali Özer adlı yurttaş, trenin çarpması sonucu parçalanarak yaşamını yitirdi. Saat 16.00 sularında Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait İtfaiye Durağı karşısında bulunan tren rayı üzerinde meydana gelen olayda iddiaalar göre, Özer, karşıdan karşıya geçtiği sırada trenin geldiğini fark edemezken, çarpmanın etkisiyle parçalanarak yaşamını yitirdi.

Olay yerine gelen polis ve olay yeri inceleme ekipleri, olay yerini şerit ile çevirdi. Olay yerinde sinir krizi geçiren Özerin yakınları, zor sakinleştirilirken, Özer’in parçalanan bedeninin üzeri battaniye ile örtüldü. Olay yerine savcı gelmezken, olay inceleme ekiplerince yapılan incelemenin ardından Özer’in cenazesi ceset torbalarına konularak ambulansla Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi’ne götürüldü.

Olayı uzaktan gören Sıddık Atmaca adlı yurttaş, tren rayı üzerinde bu tür kazaların sıklıkla yaşandığını belirterek, daha önceden trenin korna çaldığını ancak bu defa korna çalmadığını ifade etti. Atmaca, Özer’in treni farkedemediğini belirtti.

Öte yandan aynı yerde daha önceden de trenin çarpması sonucu küçük bir çocuğun yaşamını yitirdiği ve bir aracın trenin altında kalarak sürüklendiği öğrenildi.

Reklamlar