Çan-Çanakkale Çevre Yolu çalışmaları devam ediyorÇan-Çanakkale Çevre Yolu çalışmaları devam ediyor :Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Çan-Çanakkale çevre yolu çalışması devam ediyor.Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Çan-Çanakkale çevre yolu çalışması devam ediyor.
Çan Belediyesinin girişimleriyle, ilgili kurumlar ve yetkililerce görüşmelerinin ardından, yaklaşık 3 hafta önce karayollarınca başlatılan Çan-Çanakkale güzergahının, kocabaş köprüsünden başlayıp Çan-Yenice-Çanakkale kavşağına kadar olan kısmının haziran sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Yol yapım çalışmalarının yanı sıra biga-Çan istikametinden, şehrin giriş noktasından başlayan tretuvar çalışmaları da yine Çan-Yenice-Çanakkale kavşak noktasına kadar devam edecek. Bu çalışmalarla beraber İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce de, Çan Kapalı cezaevi-Çan Devlet Hastanesi kavşağına da trafik ışıklandırmaları yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ise orta refüj çalışmalarının yeşillendirilmesi yapılacak. Yeşillendirme çalışmalarını da otomatik sulama sistemi ile Çan Belediyesi yapacak. Tüm çalışmalar sona erdiğinde de, şehrin giriş-çıkış kapıları güzel ve düzenli bir görünüme kavuşacak.
Çevre yolu ve beraberindeki çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, “Bizim için yaşadığımız şehirler, yaşadığımız evler kadar önemli. Evimize ne kadar bakıyor, güzelleştiriyor ve konforunu ne kadar arttırıyorsak, aynısı yaşadığımız şehirlerimiz için de geçerli. Bu sebeplerle, doğup, büyüdüğümüz, halen yaşamımızı sürdürdüğümüz güzel ilçemiz Çan için, 6 yıldan bu yana, daha önce yapılmamış her ne varsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bunun için de, yerel kaynaklarımızın yanı sıra, hükümetimizin kaynaklarından da ilçemize birçok hizmet kazandırmaya çalıştık bugüne değin. Yine son dönemde bizim görüşme ve çabalarımızla beraber, karayollarının çalışmalarıyla, ilçemizin çevre yolu da tamamlanmak üzere, karayollarının, çalışmalarını tamamlamasının ardından, Çan Belediyesi olarak orta refüjü, otomatik sulama ile yeşillendirme çalışmalarımıza başlayacağız. İlçemizde yaşayan ve gelip geçen tüm vatandaşlarımıza, bu çalışmalar boyunca bir takım rahatsızlıklar veriyoruz, ancak tüm bunlar bittiğinde, gerek çevre yolunda ulaşımın rahatlığı, gerekse çevre düzenleme ve yeşillendirmeleriyle ilçemiz çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Dolayısıyla halkımızdan biraz sabır ve hoşgörü bekliyoruz. Sonrasında burada yaşamanın keyfini hep birlikte süreceğiz” diye konuştu.
can-canakkale-cevre-yolu-calismalari-devam-ediyor

Reklamlar