Çanakkale Boğaz Geçişi Köprüsü projesi arsa fiyatlarını uçurduÇanakkale Boğaz Geçişi Köprüsü projesi arsa fiyatlarını uçurdu :Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak Çanakkale Boğaz Geçişi Köprüsü projesi, çevresindeki arsaların fiyatlarını patlattı.
Çanakkale Boğaz Geçişi Köprüsü projesi, güzergahı üzerinde büyük arazileri bulunan köylüleri dolar milyoneri yapmaya hazırlanıyor.
Avrupa ve Asya’yı birleştirecek olan Boğaz Köprüsü’nün Gelibolu-Lapseki güzergahına yapılacağının kesinleşmesiyle birlikte, bölgedeki arsa hareketleri hızlandı.
Arazi fiyatları 3 katına çıkarken, köylülerden bazıları arazilerini ucuza elden çıkarmamak için beklemeye geçti. Bazı arazi sahipleri de, TL cinsinden fiyatları dolara çevirerek müşteri arayışına girdi.
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, tarihi öneminden dolayı binlerce insanın akınına uğrayan Gelibolu ile Çanakkale’ye yakınlığı ve güzel sahili nedeniyle ilgi gören Lapseki’nin şu anda ikinci baharını yaşadığını belirterek şunları söyledi: “Aynı zamanda köprü güzergahında olması sebebiyle Gelibolu ve Lapseki’de şu anda tüm gayrimenkul türleri hızlıca el değiştiriyor. Lapseki Yeniceköy’de 224 dönüm bir arazinin satışını üstlenen bir bayimiz, köprüden önce buraya 600 bin TL isteyen arazi sahibinin bu rakamı köprüden sonra 600 bin dolara çıkarttığına tanık oldu. Şu anda Çanakkale’de en revaçta olan emlaklar büyük metrekarelere sahip olan araziler. Yatırımcılar konut yerine arazi sahibi olmayı tercih ediyor. Gelibolu ve Lapseki’de şuan bir arazinin bir hafta içinde 2 kere el değiştirdiğine tanık oluyoruz.”
Erilkun, hareketlenmenin devam edeceğini düşündüklerini söyledi.
canakkale-bogaz-gecisi-koprusu-projesi-arsa-fiyatlarini-ucurdu
 

Reklamlar