Erdoğandan Nevşehire hızlı tren müjdesiErdoğandan Nevşehire hızlı tren müjdesi :Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir’de halka seslendi. Nevşehir’e hızlı tren müjdesi veren Erdoğan, ‘Antalya-Kayseri hızlı tren projesini Nevşehir üzerinden hayata geçirilecek’ dedi.

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum, sevgilerimi yolluyorum. Nevşehir’e bir şükran borcum var. 10 Ağustos 2014 seçimlerinde Nevşehir şahsıma verdiği yüzde 64,4 oyla farkını bir kez daha ortaya koydu.

  • Yarın 29 Mayıs, İstanbul’u fetheden o güzel komutanı ve orduyu coşkuyla hatırlayacağız. İnşaallah 30 Mayıs’ta dev bir fetih şöleni düzenliyoruz. Cumhurbaşkanlığının himayesinde bunu yapacağız. Milletin yanında kalbinde yer almakla, karşısında yer almanın farkını görüyorsunuz değil mi? Biz hep milletin gönlünde yer etmenin çabası içinde olduk. Bugüne kadar Nevşehir’i hiç utandırdık mı?
  • Biz hep milletimizle beraber yaralandık, milletimizle yandık. 12 yıldır tüm illerimizle birlikte Nevşehir’i de 2023’e hazırlama gayretinde olduk. Son 12 yılda Nevşehir’e 4 katrilyonliralık yatırım yaptık. Nevşehir’e üniversite kurduk, bu üniversiteye de Hacı Bektaşı Veli ismini verdik.
  • Antalya-Kayseri hızlı tren projesini Nevşehir üzerinden hayata geçirilecek. Ticarete, turizme hayat kazandıracak.
  • 1983’ten bugüne koalisyonlarla milli gelir arasındaki ilişkiye baktığımızda, 1983’te rahmetli Özal iktidara geldiğinde kişibaşına düşen miktar 1765 dolar, 1991 yılının sonunda bu rakam 2 bin 800 dolara çıktı. Bunun sebebi tek parti. 2002 yılına geldiğimizde artmak bir yana, 3500 dolara düştü. Koalisyonla geçen 10 yılda geriye gidiş var. 12 yıllık başbakanlığım dönemimde milli geliri 10 bin 500 dolara çıkardık. Yani tam 3 katlık artış. Bu zenginliği nasıl kazandırdık biliyor musunuz, istikrar ve güven sayesinde. 25 banka batırdı bizden öncekiler, zarar 40 milyar dolardı. Kimlerin iktidarda olduğunu biliyorsunuz değil mi? Böyle lafla milliyetçilik olmaz. Milliyetçilik bu ülkeye hizmetle olur.
  • Dünyanın en büyük 17. ekonomisi olduk. Kasım ayında G20 toplantısına ev sahipliği yapıyoruz. Alt yapı ve üst yapı yatırımlarıyla Türkiye’yi sıçrattık. 79 senede 6 bin 100 kilometre yol yapılmışken, biz 12 yılda 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık. 26 tane havaalanı vardı şimdi ise 55. Olay bu. Türkiye’yi hızlı trenle biz tanıştırdık. Ama şimdi 1213 kilometre tren hattı var.
  • 1998’de beni bir şiirden dolayı… neydi biliyor musunuz? Bu şiirin sahibi Ziya Gökalp, Atatürk’ün de idolüdür. Mihraptan ilahi kelam geliyor, yere dipsiz gökten selam geliyor, ne para ne pul, savulun kalplere islam geliyor. Değerli kardeşlerim bütün bunlarla beraber malesef bu ülkede birçok şey anlaşılmadı.

  • Konuşmamın girişi buydu bundan dolayı işte, o malum hadiseler oldu. Ne dediler, muhtar bile olamaz. Milletim beni başbakan, cumhurbaşkanı yapınca bu defa da Menderes’in akıbetiyle yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanına idam başlığı attılar üstüne de benim resmimi koydular. Kurnazlık yapıyorlar, yapmadık diyorlar. Dürüst olun dürüst, adam olun adam. O paralarınız sizi hiçbir zaman o büyük hesap gününde o hesaptan kurtarmayacak. Orada hesaplar şaşmaz. Orada rüşvet geçmez. Yolsuzluk yok, orada terazi çok dürüst tartar.

  • Bu da yetmedi, yurtdışını devreye soktular. Biz Türkiye’nin kazanımlarını korumak için meydanlara çıkınca vay efendim cumhurbaşkanı meydanlara çıkıyor. Tabii ki meydanlara çıkacağım. Cumhurunbaşkanıyım, cumhur beni bu göreve götürürken haklarımıza sahip çıkacaksın dedi. Bunu anlatmam lazım. Bakıyorsunuz CHP, MHP, HDP müracat ediyor YSK’ya cevap ret ret. Biz bu meydanlardan geldik. Çünkü benim bir tarafım var ben milletimin tarafındayım. Her partiye eşitim, ama benim de gönlümde bir aslan yatıyor.

  • Yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sistemini ben milletimle paylaşacağım. Tabi böyle olunca bunlar ittifaka girdiler. Aslında bu ittifak en başından beri var, ama ilk defa bu kadar genişledi. Bu kadar belirli oldu. Bölücü örgütle paralel örgüt birlikte oldu. Siyaset mühendisliği ana muhalefetin zaten genlerinde var, milliyetçi parti de bu ittifakta yerini aldı. Bölücü örgütün desteklediği parti liderini de prensi tayin etti. Hep birlikte çalışıyorlar. Hani diyorum ya bir pop star çıkardılar. İyi saz çalıyormuş, sesi de güzelmiş hayırlı olsun.

  • 200 aydın biraraya gelmiş bildiri yayınlıyor.Bunların nesi aydın, bunlar karanlık karanlık. Bunlar hiçbir zaman benim milletimin tarihinin değerlerinin yanında yer almadılar. Hep milletin karşısında oldular.

Reklamlar