Konyada Tramvaylar yine sıkıntı mı olacakKonyada Tramvaylar yine sıkıntı mı olacak :Konya tramvayı her dönemde en çok konuşulan konulardan birisidir. Şimdi de okulların kapanmasına az bir zaman kaldı ve okullar kapandıktan hemen sonra tramvay hatlarında tadilat olduğu konuşulmakta…

Yani geçen sene okullar kapandıktan sonra Ramazan ayı itibariyle Otogar ile Kampüs arası tramvayların çalışmamasından doğan sıkıntının bu sefer yine aynı zamanlarda yani okullar kapandıktan sonra ve Ramazan ayında bu sefer Alaaddin-Otogar arasında yaşanacağı konuşuluyor.

Zaten normal şartlarda tramvay normal çalışırken bile bilhassa iş giriş ve çıkış saatlerinde Kampüs tarafına doğru dürüst yolcu taşınmasını sağlayamayan Belediye, şimdi tutup da tramvayları da durdurursa Otogardan ileriye gidecek vatandaş ne yapacak bilemiyorum.

Aslında Otogar’dan ilerisine düzenli bir taşıma sistemi kuramayan Belediyeyi şimdiden uyarmakta yarar var.

Gerek Kampüs minibüsleri, gerek Sancak minibüsleri, gerekse otobüsler bu bölgeye insan taşımada yetersiz kalmaktadır.

Eğer Alaaddin ve Otogar arasında bu şekilde bir ulaşım kesintisi yaşanacak olursa bilin ki geçen seneden çok daha kötü bir durum ortaya çıkacak Konyalı vatandaş perişan olacaktır.

Eğer bir de bu olay Ramazan ayında oruçlu iken ortaya çıkarsa siz seyreyleyin cümbüşü…

Bence tüm Belediye Yöneticileri bir araya gelip şimdiden “böyle bir sorun olacak olursa” diye tabiri caizse B planlarını ortaya koymalıdırlar.

Belediyenin en iyi para kazandığı yerlerden biri olan tramvayların vatandaşa eziyet hale gelmesine izin verilmemelidir.

Umarım, hiçbir uyarımızı dikkate almayan Büyükşehir Belediyesi, en azından bu uyarımızı dikkate alır da vatandaşa eziyeti en aza indirir.

Reklamlar