TÜRSİD Araç Komisyonu IV. Toplantısında İzmir’e Çıkartma yaptı (Foto Galeri)

TÜRSİD Araç Komisyonu IV. Toplantısında İzmir’e Çıkartma yaptı :Tüm Raylı Sistemler İşletmecileri Derneğinin (TÜRSİD) Araç Komisyonu, IV. Toplantısında da İzmir’e çıkartma yaptı. İzmir Metro A.Ş’nin ev sahipliğinde 28-29 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantıya ilgi hayli yüksek oldu.

TÜRSİD Araç Komisyonu Başkanı Sn. İzzet ATA açılış konuşmasında toplantıların sektör için önemini anlatırken; her işletme için en önemli sermaye olan zaman ile bilginin doğru ve iyi yönetimin ihtiyacının altını çizerek TÜRSİD platformu ile ülkemiz için önemli tecrübe ve bilgilerin paylaşıldığını, fırsatlarının değerlendirildiğinin tabiri caiz ise Amerika’nın tekrar tekrar keşfinin önüne geçildiğini vurguladı. Sn. ATA; “Hiçbir tek aklın ortak akıldan daha akıllı olamayacağını” belirterek komisyonun yaptığı ortak çalışmalar ve tecrübe paylaşımlarıyla, kurumların sorunlarını çözmeye ışık tuttuklarını belirtti.
Toplantıya onur konuğu olarak katılıp söz alan İzmir Metro A.Ş. Genel Müdürü Sn. Sönmez ALEV de yaptığı konuşmasında; katılımcıları İzmir’de görmekten mutlu olduklarını ifade etti. Sn. ALEV yaptığı konuşmada; Raylı sistemlerde işletmeyi yapan, yeniliklere parmak basan kişilerin bir arada olmasının önemli bir kazanım olduğunu ifade etti. Bu oluşumun eskiden beri istenen bir birliktelik olduğunu, bunun gerçekleşmiş olmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti. Komisyonun yaptığı faaliyetlerin çok önemli sonuçlar doğuracak faydalı faaliyetler olduğunu ifade ederek işletmelerin rakip olmadığını, yerel yönetimlerin uzantıları olarak, elimizdeki emaneti pırıl pırıl tutacak olacak kişiler olduğumuzu, bundan dolayı birbirimize her türlü desteği vermemizin çok kıymetli olduğunu belirtti.

Kurumların yaptığı sunumlar ile başlayan toplantıda; alt çalışma komisyonları yaptıkları faaliyetler ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdiler. Tüm işletmeler için en önemli konulardan biri olarak görülen “How to Address Life Cycle in the Most Efficient Way-Raylı Sistem Araçlarında Kullanım Ömrü En Etkin Şekilde Nasıl Ele Alınır” konusu da; konu uzmanı Mr. Thorsten BOMKE ile birlikte büyük bir ilgili ile detaylı olarak müzakere edilerek toplantı süresince tüm katılımcılar ile birlikte değerlendirildi.

Komisyon bir sonraki toplantısını 22-23 Ekim 2015 tarihlerinde Konya’da Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapmayı kararlaştırarak; İzmir Metro A.Ş. ile İZBAN tesis ve araçlarında saha gezi ve incelemesi yaptıktan sonra toplantısını tamamladı.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar