PKP Cargo ile Greenbrier Sözleşme İmzaladı

PKP Cargo ile Greenbrier Sözleşme İmzaladı: Polonya’nın en büyük demiryolu taşımacılığı operatörü PKP Cargo ile Amerikan vagon üreticisi Greenbrier’in avrupadaki alt kuruluşu olan Greenbrier Europe Wagony Swindica geçtiğimiz günlerde önemli bir anlaşmaya imza attılar. İki firma yük vagonu üretmek amacıyla bir araya geldi.


Anlaşmaya göre PKP Cargo yaklaşık 11,5 milyon euroluk bir yatırımla Szczecin bölgesinde büyük bir üretim ve bakım bölgesi kuracak. Greenbrier firması ise dökümantasyon, teknoloji, kalite kontrol ve üretim ekipmanlarını tedarik etme gibi roller üstlenecek.

PKP Cargo’dan yapılan açıklamada artık yeni projeler için yeni ortaklar bulmaya gerek kalmayacağı ve bu şekilde istenilen analizlerin daha kolay bir biçimde yapılabileceği belirtildi. Yapılan ortaklıkla birlikte firmaların artık kendi vagonlarını üretebileceği, bunun sayesinde de maliyetin bir hayli düşeceği de açıklamaya eklendi.

Szczecin yük vagonu üretim fabrikasının yıllık 500 vagonluk üretim kapasitesiyle beklentileri karşılayacağı tahmin ediliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar