Konya-Akşehir arası raybüs seferleri başlıyor

Konya-Akşehir arası raybüs seferleri başlıyor :AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya-Akşehir arası Raybüs seferlerinin önümüzdeki Çarşamba günü başlayacağını söyledi.

Yüksek Hızlı Tren ile ulaşımda önemli bir konum elde eden Konya’ya ulaşım alanından bir müjde daha geldi. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan tarafından hazırlanan Konya-Akşehir Arası Raybüs Projesi’nde sona gelindiğini açıkladı. Baloğlu yaptığı açıklamamda, Konya-Akşehir arasında yolcu talebinin karşılanabilmesi için 12 Ağustos Çarşamba gününden itibaren Raybüs setinden oluşan tren teşkilatı ile karşılıklı 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere toplam 4 tren işletilmesinin planladığını söyledi.

Sefere konulan trenlerin Yüksek Hızlı Trenle seyahat etmek isteyen yolcular için de koordineli olarak planlandığını aktaran Baloğlu, ‘İşletilecek Raybüs trenini temin edecek set, 2 vagondan oluşuyor. Koltuk kapasitesi ise 132. Konya-Akşehir arasında yer alan Horozluhan, Pınarbaşı, Meydan, Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın, Çavuşcugöl ve Argıthanı istasyonlarında duruş yapmak sureti ile yolcu iniş-binişi sağlanacak. Seferlerin ilgili hat üzerinde bulunan ilçelerimizin Konya merkezle ve Yüksek Hızlı Tren ile bağlantılı ulaşım hizmetlerine büyük katkı sunması bekleniyor’ dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu açıklamasında, ‘Bu ve benzer projelerimizin hayata geçirilmesinde büyük gayretleri olan Sayın Başbakanımıza en Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız’ ifadelerini kullandı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.