Konya-Akşehir Raybüs Bilet Fiyatlarında İndirim

Konya-Akşehir Raybüs Bilet Fiyatlarında İndirim :Sarayönü’nden Konya’ya ve Sarayönü’nden Akşehir yönüne seferleri başlayan Raybüs, ilçede sevinçle karşılandı. Önemli bir hizmete kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar, fiyat listesini gördüğünde ise hayal kırıklığına uğradı. Ucuz bir ulaşım bekleyen vatandaşların tepkisini yetkililere ileten Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ın yaptığı girişimler sonuç verdi ve bilet fiyatlarında indirime gidildi.

Seferlerin başladığı ilk gün hazırlanan fiyat listesi şu şekildeydi: Sarayönü-Konya 10,75 lira, Sarayönü-Pınarbaşı 8,50 lira, Sarayönü-Meydan 4,25 lira, Sarayönü-Kadınhanı 4,25 lira, Sarayönü-Ilgın 6,50 lira, Sarayönü-Argıthanı 10,75 lira, Sarayönü-Akşehir 12,75 lira. Bu fiyatları beğenmeyen vatandaşlar, Raybüs’e hiç kimsenin talebi olmayacağını iddia etti.

Bilet fiyatlarını yeniden gözden geçiren TCDD, indirime gidip bilet fiytatlarını yeniden düzenledi. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü’nden Sarayönü’ne gelen resmi yazıda fiyatların ilk gün açıklanan fiyatlardan daha düşük olduğu görüldü. Gelen resmi yazıda Sarayönü-Konya arası ulaşım ücreti tam bilet 8,50 lira, genç, TSK, basın ve öğretmenlere %20 indirimli 7 lira, çocuk ve yaşlılar için %50 indirimli 4,25 lira olarak belirlendi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. Bu treni Bandırma-Eskişehir arasına koysaydınız fiyat yada yolcu sorunu yaşamazdınız.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.